Лабораторії

Наукові дослідження здобувачів проводяться в одній з 7 навчально-наукових лабораторій загальною площею площею 668,5 м2 та 2 наукових лабораторій площею 72,5 м2. Навчально-наукові лабораторії цілком забезпечують освітні компоненти освітно-наукової програми.

В усіх лабораторіях дотримуються встановлених вимог по техніки безпеки. Виконанню лабораторних робіт, групових чи індивідуальних наукових досліджень передує обов’язковий інструктаж та перевірка знань здобувачів з техніки безпеки. 

У окремих приміщеннях знаходяться такі навчально-наукові лабораторії:
1. Експлуатація електрообладнання електростанцій і підстанцій.
2. Релейний захист та автоматика електроенергетичних систем.
3. Діагностування електрообладнання.
4. Електричні апарати.
5. Відновлювані джерела енергії.
6. Мікропроцесорна техніка.
7. Електричні системи і мережі та їх експлуатація.

Навчально-наукові лабораторії забезпечені лабораторними стендами, які були розроблені, спроектовані та виготовлені за участі фахівців кафедри.


 

Лабораторія "Електричні системи і мережі та їх експлуатація"

Лабораторія ЕСМ
Лабораторія "Електричні системи і мережі та їх експлуатація" має фізичну модель електричної системи, на якій можливо відтворювати та досліджувати режими магістральних та розподільних мереж. Заслуговує уваги установка контролю якості напруги в електричних мережах. Використовується сучасна вимірювальна техніка, зокрема для визначення місць пошкодження ліній електропередачі. Розроблено стенди для виконання лабораторних робіт з курсу “Оптимізація функціонування та автоматизація електроенергетичних систем та електротехнічних комплексів”.

 

Лабораторiя "Дiагностування електрообладнання"

Лабораторія діагностування
Лабораторiя "Дiагностування електрообладнання" забезпечена новими приладами та обладнанням, серед яких слід відзначити:
- пристрій для пошуку пошкоджень у мережах постійного струму систем релейного захисту та автоматики;
- тепловізор;
- пристрій для контролю напруженості електромагнітного поля;
- пристрій для контролю та сигналізації про допустимий вплив електричного поля на тіло електромонтера, що виконує роботи на лініях 330 кВ і вище без зняття напруги;
- прилади для контролю діелектричних властивостей трансформаторного масла на діючому обладнанні;
- найсучасніші прилади для контролю за якістю зразків трансформаторного масла.

В лабораторії змонтовано лабораторні стенди та манекен на високовольтному випробувальному майданчику. Тут проводять дослідження властивостей екрануючого комплекту одягу для виконання робіт під напругою 110-750 кВ, а також вивчають комп’ютерну систему керування та діагностування регулювальних пристроїв високовольтних трансформаторів "АКУФ РП". Ці дослідження виконуються в рамках освітнього компонента "Системи діагностування, контролю, керування та захисту електроенергетичних систем й електротехнічних комплексів".

 

Лабораторія "Експлуатація електрообладнання електростанцій і підстанцій"

Лабораторія ЕЧС

Лабораторія "Експлуатація електрообладнання електростанцій і підстанцій" забезпечена зразками електричного обладнання та стендами, що дозволяють якісно готувати спеціалістів. Здобувачі освіти у лабораторії проводять випробування зразків сучасного обладнання, зокрема силових трансформаторів, вимірювальних трансформаторів струму та напруги, різних типів вимикачів, КРУ, двомашинних агрегатів, пристрою РПН автотрансформатора напругою 330 кВ, високочастотного загороджувача та іншого обладнання.

У лабораторії поставлені лабораторні роботи, зокрема, з дослідження агрегату безперебійного живлення власних потреб блоку АЕС (переданий кафедрі Хмельницькою АЕС), які доповнюють дисципліну "Системи діагностування, контролю, керування та захисту електроенергетичних систем й електротехнічних комплексів".
 

Лабораторiя "Релейний захист та автоматика електроенергетичних систем"

 

Лабораторiя "Релейний захист та автоматика електроенергетичних систем" постійно модернізується. Фахівці кафедри розробляють, проектують та виготовляють нові лабораторні стенди. Перелік лабораторних робіт та використане в них обладнання дає змогу знайомити здобувачів з найсучаснішими зразками комплектів захисту та з обладнанням, яке дуже широко використовується на діючих енергетичних об’єктах, зокрема напівпровідникова панель захисту повітряних ліній 110-220 кВ типу ШДЕ-2801, мікропроцесорні пристрої РЗА фірми АВВ: REF615, REU523, REJ515A.



В лабораторії проводяться лабораторні роботи з дослідження
: мікропроцесорного струмового захисту на реле REJ515A; АВР двохтрансформаторної підстанції з мікропроцесорним реле REU523; АПВ лінії електропередачі з мікропроцесорним реле REF615.
В лабораторії створено чотири робочих місця на комп’ютерних тренажерах мікропроцесорного релейного захисту та протиаварійної автоматики електроенергетичних систем з реле SPAC-801. Вони доповнюють вивчення дисципліни "Системи діагностування, контролю, керування та захисту електроенергетичних систем й електротехнічних комплексів"

 

Лабораторія "Електричні апарати" 



Лабораторія "Електричні апарати" оснащена новим сучасним обладнанням, яке надається Південно-Західною електроенергетичною системою, підприємством з ремонту високовольтного обладнання та Рівненським заводом високовольтної апаратури, зокрема комірки КРУ з вакуумними вимикачами типів ВР0, ВР1, ВР2, ВР35НС.


 

Лабораторія "Відновлювані джерела енергії"



Лабораторія "Відновлювані джерела енергії"
 складається з фотоелектричної станції, що розміщена на даху корпусу факультету електроенергетики та електромеханіки та комплексу супутного обладнання та компьютерної техніки для перетворення енергії та проведення досліджень. В лабораторії проводяться дослідження в рамках освітнього компонента "Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії в електроенергетичних системах та електротехнічних комплексах".