Бакалаврат



Підготовка здобувачів вищої освіти в університеті ведеться згідно "Положення про організацію освітнього процесу у Вінницькому національному технічному університеті".
Освітній процес базується на принципах академічної свободи, науковості, гуманізму, демократизму, наступності та безперервності, незалежності від втручання будь-яких політичних партій, інших громадських та релігійних організацій. 
Освітній процес організується з урахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій навчання та орієнтується на формування освіченої, гармонійно розвиненої особистості, здатної до постійного оновлення наукових знань, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін і розвитку в соціально-культурній сфері, в галузях техніки, технологій, системах управління та організації праці в умовах ринкової економіки.

Підготовка здобувачів вищої освіти у ВНТУ здійснюється за відповідними освітньо-професійними та освітньо-науковими програмами на таких рівнях вищої освіти:
- перший (бакалаврський) рівень;
- другий (магістерський) рівень;
- третій (освітньо-науковий) рівень.

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти відповідає шостому кваліфікаційному рівню Національної рамки кваліфікацій і передбачає здобуття особою особою теоретичних знань та практичних умінь і навичок, достатніх для успішного виконання професійних обов’язків за обраною спеціальністю.

Здобуття вищої освіти на першому рівні вищої освіти передбачає успішне виконання здобувачем відповідної освітнь-професійної програми, що є підставою для присудження відповідного ступеня вищої освіти:  бакалавр.

Бакалавр – це освітній ступінь, що здобувається на першому рівні вищої освіти та присуджується ВНТУ в результаті успішного виконання студентом освітньо-професійної програми. Особа має право здобувати ступінь бакалавра за умови наявності в неї повної загальної середньої освіти, диплому про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень «Молодший спеціаліст» або освітній ступінь «молодший бакалавр» чи «фаховий молодший бакалавр», або відповідно до вимог відповідної осітньої програми.


Нормативна тривалість освітньо-професійної програми здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти складає 3 роки 10 місяців (240 кредитів ЕCТS). Нормативна тривалість освітньо-професійної програми здобуття ступеня бакалавра на основі диплому про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень «Молодший спеціаліст» або освітній ступінь «молодший бакалавр» складає 1 рік і 10 місяців (120 кредитів ECTS), якщо інше не передбачено освітньою програмою та стандартом вищої освіти. Нормативна тривалість освітньо-професійної програми здобуття ступеня бакалавра на основі диплому про здобутий освітній ступінь «фаховий молодший бакалавр» складає 2 роки і 10 місяців (180 кредитів ECTS).

Прийом на навчання для здобуття вищої освіти на кожному рівні вищої освіти за ліцензованими спеціальностями здійснюється на конкурсній основі відповідно до «Правил прийому до Вінницького національного технічного університету», які щорічно затверджуються Вченою радою Університету й оприлюднюються на сайті Приймальної комісії ВНТУ.

Для підготовки на другому магістерському рівні кафедра електричних станцій і систем пропонує дві спеціальності:
145 - "Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика"
141 - "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" за освітньо-професійними програми 
ОПП "Електричні системи і мережі"
ОПП "Електричні станції"


Перелік освітніх компонентів ОПП також поданий у спрощеній табличній формі.