Кваліфікаційні магістерські роботи



Кваліфікаційні магістерські роботи виконуються здобувачами вищої освіти з метою підтвердження здобутих компетентностей під час опанування освітньої програми.
Робота виконується під керівництвом наукового керівника відповідно до "Положення про кваліфікаційні роботи на другому (магістерському) рівні вищої освіти".

Підготовлення магістерських кваліфікаційних робіт є завершальною стадією навчання студентів у ВНТУ, головною метою якої є оволодіння методологією творчого розв’язання сучасних завдань наукового та/або прикладного характеру на основі отриманих знань і професійних умінь відповідно до вимог стандартів вищої освіти.

Магістерська кваліфікаційна робота є документом, на підставі якого Екзаменаційна комісія визначає рівень теоретичної та практичної підготовки здобувача, його готовність до самостійної роботи за фахом, приймає рішення про присвоєння здобувачу освітньої кваліфікації «магістр» з відповідної спеціальності.

Положення є складовою системи внутрішнього забезпечення якості освіти ВНТУ та розроблено відповідно до вимог п. 8.5 ДСТУ ISO 9001 та п. 8.5 Настанови з якості ВНТУ.

Кваліфікаційна робота – це самостійне теоретико-прикладне дослідження, виконується на завершальному етапі навчання студентів другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Кваліфікаційна робота за другим (магістерським) рівнем вищої освіти передбачає розв’язання складної задачі та потребує проведення досліджень та/або здійснення інновацій.

Відповідальність учасників процесу підготовки та захисту роботи

Керівник магістерської кваліфікаційної роботи відповідає:

  • за вчасне підготовлення здобувачем магістерської кваліфікаційної роботи до захисту;
  • за наявність у магістерській кваліфікаційній роботі здобувача помилок системного характеру;
  • за об’єктивність відгуку з характеристикою діяльності здобувача під час виконання магістерської кваліфікаційної роботи;
  • за реалізацію календарного плану виконання магістерської кваліфікаційної роботи.


Завідувач випускової кафедри відповідає:

  • за перевірку на унікальність магістерської кваліфікаційної роботи у встановлені терміни, прийняття об’єктивного рішення про допуск роботи до попереднього захисту чи про доопрацювання роботи і повторну перевірку на академічну доброчесність;
  • за своєчасність розміщення у репозиторії електронних варіантів магістерських кваліфікаційних робіт Вінницького національного технічного університету з використанням Системи підтримки навчального процесу JetIQ.
Здобувач відповідає:
  • за вчасне підготовлення магістерської кваліфікаційної роботи до захисту з дотриманням графіку виконання;
  • за правильність прийнятих рішень, обґрунтувань, розрахунків та якість оформлення магістерської кваліфікаційної роботи;
  • за подання у встановлені терміни електронного варіанту магістерської кваліфікаційної роботи відповідальній особі випускової кафедри для перевірки на плагіат;
  • за дотримання академічної доброчесності на всіх етапах підготовлення та захисту магістерської кваліфікаційної роботи;
  • за зміст і відповідність матеріалів електронного варіанту магістерської кваліфікаційної роботи для розміщення та зберігання у репозиторії ВНТУ з використанням Системи підтримки навчального процесу JetIQ.
 

Організація підготовки та захисту роботи

Магістерська кваліфікаційна робота передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій щодо розв’язання актуального теоретичного або прикладного завдання, дослідної або експериментальної розробки, відповідно до спеціальності (або освітньої програми), синтезує підсумок теоретичної та практичної підготовки в рамках нормативного й варіативного складників певної освітньо-професійної програми підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти і є формою контролю знань, набутих здобувачем під час навчання.

Магістерська кваліфікаційна робота розробляється на залученні більшого обсягу матеріалу ніж бакалаврська кваліфікаційна робота (проєкт), відрізняється глибиною аналізу, що проводиться, і теоретичною значущістю висновків, практичною спрямованістю отриманих результатів.

Магістерська кваліфікаційна робота повинна задовольняти такі вимоги:
– відповідати сучасному рівню розвитку науки;
– бути актуальною для науки і практики;
– містити новий матеріал, що передбачає опис нових фактів, явищ і закономірностей або інтерпретацію раніше відомих положень з інших теоретичних чи практичних позицій або в іншому аспекті;
– мати внутрішню єдність;
– відрізнятися обґрунтованістю думок і точністю даних, що наводяться;
– містити всесторонньо аргументовані та значущі висновки, що є логічним наслідком аналізу досліджуваного матеріалу, які узагальнюють підсумки дослідження;
– містити результати, що свідчать про наявність в автора навичок творчої роботи в обраній галузі, доводити його здібність до ведення самостійних розробок і досліджень, розв’язання конкретних теоретичних або практичних завдань.

Магістерська кваліфікаційна робота денної форми навчання виконується в третьому семестрі, а заочної форми навчання виконується в четвертому семестрі. Обсяг часу на виконання магістерської кваліфікаційної роботи визначений освітньо-професійною програмою підготовки здобувача та відповідним навчальним планом.

На підставі результатів захисту магістерської кваліфікаційної роботи на засіданні екзаменаційної комісії здобувачу присвоюється освітня кваліфікація «магістр» зі спеціальності 141 - електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.

Виконання і захист магістерської кваліфікаційної роботи здійснюється мовою підготовки за освітньої програмою. За відповідного обґрунтування рішенням випускової кафедри магістерська кваліфікаційна робота може бути виконана однією з іноземних мов – офіційних мов країн Організації економічного співробітництва та розвитку та/або Європейського Союзу, зокрема англійською.

Захист магістерської кваліфікаційної роботи є визначеною формою атестації здобувачів вищої освіти за другим рівнем вищої освіти відповідно до державних стандартів вищої освіти, освітніх програм. Захисту магістерської кваліфікаційної роботи передує її перевірка на плагіат.


Вимоги до магістерської кваліфікаційної роботи 

В процесі виконання магісерської квалвфікаційної роботи здобувачі повинні дотримуватись вимог до  Магісерських кваліфікаційних робіт_МКР-ЕС 2023р


Магістерська кваліфікаційна робота розміщується у репозиторії ВНТУ з використанням Системи підтримки навчального процесу JetIQ. Порядок зберігання кваліфікаційних робіт, їх оприлюднення регулюються Регламентом роботи Національного репозитарію академічних текстів (Постанова Кабінету Міністрів України від 19.07.2017 р. №541, наказ МОН України від 04.07.2018 р. № 707).