З 12 по 15 червня 2023 р. науковці кафедри електричних станцій та систем взяли участь в науково-практичній конференції: «Проблеми розподільчих мереж України, інтеграція в європейську систему, досягнення Smart Grid, розвиток і підвищення якості мереж» у с.м. т. Славське, яка була організована НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЮ СПІЛКОЮ ЕНЕРГЕТИКІВ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКІВ УКРАЇНИ (НТСЕ України), Львівська РНТСЕ України, м. Київ, м. Львів, Український Національний комітет СІГРЕ (Міжнародна рада з великих електричних систем), м. Київ. За підтримкою Міненерго України, м. Київ, НЕК «Укренерго», НПЦР ОЕС України, м. Київ, Інститут енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ КПІ, м. Київ ТОВ «НТК» «ЕНПАСЕЛЕКТРО», м. Київ, НУ «Львівська політехніка», Вінницький НТУ, Хмельницький НТУ, Інститут мікропроцесорних систем керування об’єктами електроенергетики (ІМСКОЕ), м. Львів.
Під час конференції було обговорено проблеми реконструкції та ремонту розподільчих мереж, впровадження розумних мереж, обговорено нормативні документи та їх удосконалення, а також, нагальні потреби галузі. Зроблено відповідні висновки та рекомендації.
Представниками кафедри ЕСС були зроблені доповіді:

1. Чутливість прогнозування графіків генерування фотоелектричними станціями до змін метеопараметрів.
Комар В.О., зав. кафедри електричних станцій і систем ВНТУ; Лесько В.О., доцент кафедри електричних станцій і систем.
2. Визначення походження електроенергії від відновлюваних джерел енергії до споживачів.
Бурикін О.Б., АТ «Вінницяобленерго»; Лежнюк П.Д., професор кафедри електричних станцій і систем ВНТУ; Ситник А.В., аспірант.
3. Інформаційне забезпечення і управління технологічними втратами електроенергії в системах розподілу.
Луців П.Д., заступник директора із стратегічного розвитку та інвестицій АТ «Хмельницькобленерго». Лежнюк Петро, д.т.н., професор, Вінницький національний технічний університет (ВНТУ) Комар Вячеслав, к.т.н., доцент,
 4. Втрати електроенергії, викликані перетоками відновлювальних джерел енергії в електричних мережах.
Лежнюк П.Д., професор кафедри електричних станцій і систем ВНТУ; Козачук О.І., в.о. генерального директора «Хмельницькобленерго»; Лисий В.М., аспірант.

опублік. Лесько Владислав Олександрович