Представники кафедри Електричних станцій та систем взяли участь у семінарі на тему: «У майбутнє з воднем? Дослідження шляхів до декарбонізації», в рамках проєкту Міжнародної організації праці (МОП) та Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ).
Зі вступним словом семінар відкрили:

Кінах Анатолій Кирилович, Голова Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ);
Юлія Друмя, директор з питань діяльності організацій роботодавців Бюро МОП по Центральній та Східній Європі;
Ленська Олена Олександрівна - директор Департаменту розвитку відновлюваної енергетики Держенергоефективності.

Під час  семінару були зроблені доповіді:

1974 – 2024: Еволюція водневої промисловості Франції, рамки розвитку та геополітика
Мікаа МЕРЕД, Лектор із водневих ринків, дипломатії та геополітики Навчально-дослідницького університету Sciences Po (Франція)
Водень як один із чинників конкурентоспроможності європейської промисловості (на прикладі хімічної)
Ніколя Рега, Виконавчий директор з питань зміни клімату та енергетики Європейської ради хімічної промисловості (CEFIC).
Водень як екологічне джерело декарбонізації
Табахарнюк Мирослав Олександрович, Директор Центру декарбонізації Українського союзу промисловців і підприємців
Водень як екологічне джерело декарбонізації
Перспективи впровадження зеленого водню на енергетичних об’єктах України
Бондаренко Юрій Миколайович, Віце-президент, Голова технічного комітету Громадської спілки «Міжнародна рада з великих електроенергетичних систем СІГРЕ в Україні»
Впровадження сучасних технологій виробництва «зеленого» водню
Кучер Сергій Владиславович, Заступник директора департаменту з управління персоналом та соціальними питаннями ПрАТ «Укргідроенерго»
Роль держави в стимулюванні виробництва зеленого водню в Україні
Петрученко Надія Михайлівна, Директор з розвитку бізнесу Компанія SPP DevelopmentUkraine

Основні тези доповідей:

1. 96 країн світу мають програми та стратегії виробництва водню в промислових масштабах. В лідерах Франція та Німеччина.
2. В доповідях Мирослав Табахарнюк, Sergey V Kucher та Бондаренко Юрій було наголошено, про потребу власного виробництва елоктролізерів.
Зазначалось,  що на Трипільскій ТЕС були проведені досліди по додавання водню до палива у котли.
Також,  був розроблений проект по впровадженню отримання промислового водню на ДніпроГЕСі з електролизером потужністю 1 МВт., якій через воений стан не може втілитись у життя.
3. Без великих фінансових вливань в роботи по отриманню промислового водню проблеми не рушать з місця. А проблем багато: транспортування, зберігання, використання.

опублік. Лесько Владислав Олександрович