29 квітня 2021 року представники кафедри ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ ТА СИСТЕМ з викладачами електроенергетичних спеціальностей інших провідних ЗВО України взяли участь в онлайн-брифінгу,  організованим НЕК «УКРЕНЕРГО» на тему: «Управління об’єднаною енергетичною системою та диспетчеризація»
Головний спікер – Віталій Зайченко, директор з управління ОЕС України, головний диспетчер Укренерго.
          В першу чергу, Віталій Зайченко, наголосив на потребі в молодих спеціалістах  професії інженера – електрика, особливо, які навчаються за  освітніми програми:

• ЕЛЕКТРИЧНІ СТАНЦІЇ;
  • ЕЛЕКТРИЧНІ СИСТЕМИ ТА МЕРЕЖІ.
Попит на таких фахівців є досить значним, як в НЕК «УКРЕНЕРГО», так і в усій енергетичній галузі України.
Спікер докладно розповів про управління енергосистемою, основні проблеми та задачі, які на сьогоднішній день має енергетична галузь України, а саме:
  • вплив відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) на балансову надійність енергосистем;
  •  вплив пандемії на зниження енергоспоживання споживання на 4%-10%;
  •  збільшенням енергоспоживанням домогосподарств, за рахунок онлайн роботи;
  •  потреба в високоманеврених балансуючих потужностях  (близько 2 ГВт);
  •  потреба в  «ENERGY STORAGE» (від 0,5 до 2 ГВт);
  •  проблеми з прогнозом виробітку електроенергії з ВДЕ, та їх обмеження.

Було розглянуто питання залучення студентів до «ENERGY HUB», щодо стажування і подальшого працевлаштування в НЕК «УКРЕНЕРГО».
Також, провідні фахівці НЕК «УКРЕНЕРГО» та відокремлених підрозділів готові бути залученими в розробці та вдосконаленні освітніх програм профільних ЗВО, в проведення лекцій, співбесід, нарад тощо.
Було відзначено, що кафедра ЕСС ВНТУ, вже кілька років проводить такі заходи для студентів освітніх програм «Електричні станції» та «Електричні системи та мережі», завдяки співпраці з Південно-Західною енергосистемою, в особі технічного директора Михайлюка Р.І. та головного диспетчера, начальника РДЦ південно - західного регіону - Карпенка С.Г.

Детальніше про умови вступу та навчання на кафедрі електричних станцій та систем факультету електроенергетики та електромеханіки ВНТУ у відео
Залишились запитання? Зв'яжіться з нами:
Сайт кафедри: https://iq.vntu.edu.ua/departs/index.php?id=219&page=1
Ел. пошта: esskafedra@gmail.com