Завідувач кафедри - д.т.н., професор Комар Вячеслав Олександрович, к. 4304, тел. 59-83-77. kvo1976@ukr.net  

Секретар кафедри - к.т.н. старший викладач Сікорська Олена Вікторівна, к. 4304, тел. 59-83-77. olenasikorska@ukr.net
Координатор ЕСТS від кафедри - к.т.н., доцент Лесько Владислав Олександрович, к. 4303, тел. 59-82-45. leskovlad@ukr.net

Гаранти освітніх програм магістерського рівня підготовки:
Спеціальність 141-Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
Освітня програма Електричні станції - к.т.н., професор, Рубаненко Олександр Євгенович rubanenkoae@ukr.net 

Освітня програма Електричні системи і мережі - к.т.н., доцент, Малогулко Юлія Володимирівна malogulko.y.v@vntu.edu.ua

Гаранти освітніх програм бакалаврського рівня підготовки:
Спеціальність 141-Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
Освітня програма Електричні станції - д.т.н., проф, Комар Вячеслав Олександрович kvo1976@ukr.net
Освітня програма Електричні системи і мережі - к.т.н., доцент, Нетребський Володимир Васильович netrebskiy@ukr.net
Освітня програма Електроенергетика та електротехніка  - к.т.н., доцент, Тептя Віра Володимирівна teptyavira@gmail.com


Спеціальність 145-Відновлбвальні джерела енергії та гідроенергетика
Освітня програма Відновлювальні джерела енергії та гідроенергетика - к.т.н., доцент, Лесько Владислав Олександрович leskovlad@ukr.net
З гарантами можна зв'язатись з 9.00 до 16.00 щоденно, крім вихідних.

 
Стислий опис структури кафедри електричних станцій та систем
Кафедра електричних станцій та систем (ЕСС) є випусковою. Вона заснована в 1972. На кафедрі працює чотири доктори технічних наук, професори та одинадцять кандидатів технічних наук, доцентів.
Викладачами цієї кафедри викладаються знання з загально-професійних та спеціальних дисциплін. Науково-методична та освітня діяльність кафедри повністю забезпечена підручниками, навчальними посібниками, методичними вказівками.
 

Підготовка фахівців 
Згідно з наказом ректора кафедра електричних станцій та систем (ЕСС)  входить до складу  Факультету електроенергетики та електромеханіки (ФЕЕЕМ) та здійснює підготовку бакалаврів і магістрів за Осітньо-професійними програмами підготовки "Електричні станції",  "Електричні системи і мережі" та "Відновлювальні джерела енергії та гідроенергетика".
Шифри спеціальностей періодично змінюються відповідно до вимог МОН України. Отож, кафедра Електричних станцій та систем навчає за спеціальностями та осітньо-професійними програмами підготовки Електричні станцї та Електричні системи і мережі вже понад 50 років і підготовила тисячі випускників для енергетичної галузі. Геогафія працевлаштування випускників не обмежується лише Україною, а включає в себе країни Європи, Америки, Африки тощо.

Штат. В 2023-2024 н. р. на кафедрі працює: професорів – 4;  докторів наук - 4; доцентів – 10; ст. викладачів – 1 особа. 100% викладачів кафедри з науковими ступенями. На кафедрі такаож є  навчально-допоміжний склад.

На кафедрі здійснюється випуск бакалаврів та магістрів за спеціальностямиспеціальності 141-Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка за освітніми програмами – "Електричні станції" та "Електричні системи і мережі" та 145-Відновлювальні джерела енергії та гідроенергетика. Перший випуск молодих фахівців спеціальності “Електричні станції” відбувся в 1974 р., а спеціальності “Електричні системи і мережі” – в 1975 р. Починаючи з 1992 р. підготовка фахівців за цими напрямками ведеться за системою – бакалавр та магістр. Всього за роки існування кафедрою підготовлено більше 2600 інженерів для України, країн СНД та зарубіжних країн.

Випускники кафедри працюють на 45 електричних станцiях України та країн сівту, а також на електроенергетичних пiдприємствах таких енергосистем як Південно-Західна, Центральна, Західна, Північна, Південна, Донбаська, Днiпpoвська, Кримська, НЕК "Укренерго", НЕК "Гідроенерго", НКРЕ. Iноземнi спецiалiсти готувалися для Німеччини, Канади, Ізрілю, Пакiстану, Iорданiї, Лiвану, Еквадору, Малi, Конго, Ефiопiї,  Бангладеш, Сiрiї та iнших країн. Переважна бiльшiсть iноземних випускникiв працюють в енергетичних компанiях своїх країн. Деякi з них працюють в США та в країнах Европи. Серед випускників кафедри 40 кандидатів технічних наук, заступник міністра Мінтопенерго України, генеральний директор Південно-західної  електроенергетичної системи (ПЗЕС), директор магістральних електричних мереж ПЗЕС, начальник підстанції 750 кВ, начальники електроцехів КЕС і АЕС, директори РЕМ, начальники служб електроенергетичних систем.

Основні наукові напрямки. Науково-технічна направленість кафедри –
 "Оптимальне керування режимами електроенергетичних систем та діагностування електрообладнання".

Починаючи з 1980 року НДР ведуться в рамках цiльових державних та галузевих наукових програм. Пiдтримуються тiснi науковi зв'язки з провiдними науково-дослiдними органiзацiями i вузами України та країн світу: Інститут електродинаміки НАН України, Інститут відновлюваної енергетики НАН України, ВНДIЕ,  Донецький національний технічний університет, НТУУ "КПI", НУ "Львівська політехніка", НТУ "ХПІ", Йорданський університет м. Амман (Йорданія) та iн. За результатами дослiджень опублiковано 880 робiт, зокрема 16 монографiй, oтримaно 52 патенти та авторські свідоцтва на винаходи. На виставках i конкурсах отримано 15 нагород,  Державна премія України для молодих вчених. За останні 5 років в НДР брало участь 280 студентiв. Результати дослiджень впровадженi в виробництво зі значним технiко-економiчним ефектом.

На терерішній час діє аспірантура зі спеціальності 141 - Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка. З 1989 р. аспірантура здійснювала роботу за спеціальностями 05.14.02 – Електричні станції, мережі та системи і 01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи. Всього закiнчило аспiрантуру та захистилися 35 осіб. 

Навчання студентів на кафедрі проводиться із застосуванням сучасних методичних розробок, спеціалізованих лабораторних стендів, новітніх інформаційних та мультимедійних технологій, прикладних програмних комплексів, що дає змогу підвищити якість практичної підготовки випускників кафедри.

У розпорядженні кафедри перебувають приміщення загальною площею 960 кв. м., з них: навчальних лабораторій 7 кімнат площею 667 кв. м., науково-дослідних лабораторій 2 кімнати площею 55 кв. м. Лабораторії оснащені сучасним електротехнічним обладнанням і комп’ютерами. Лабораторії поповнюються обладнанням за рахунок спонсорської допомоги (ПЗЕС, Рівненський завод високовольтної апаратури, ВАТ “Вінницяобленерго”, Хмельницька АЕС, Ладижинська ТЕС, Дністровська  ГЕС та ін).


З вересня 2021 р. кафедру "Електричних станцій та систем"  ВНТУ очолив доктор технічних наук, професор КОМАР Вячеслав Олександрович - знаний фахівець з оцінювання якості функціонування локальних електричних систем в умовах розбудови відновлюваних джерел енергії та модернізації електричних мереж. Під його керівництвом у 2023 році була започаткована підготовка фахівців за новою спеціальністю 145 - "Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика".