Південно-Західна електроенергетична система


Укренерго – член-споcтерігач в європейському енергооб’єднанні ENTSO-E, сертифікований за моделлю ISO оператор системи передачі України
 з функціями оперативно-технологічного управління Об’єднаною енергосистемою України (ОЕС), передачі електроенергії магістральними електромережами від генерації до розподільчих мереж.

Укренерго є одним з ключових учасників ринку електроенергії і виконує функції адміністратора комерційного обліку, адміністратора розрахунків, виконує покладені на нього зобов’язання із забезпечення загальнодоступних інтересів (ПСО) у процесі функціонування ринку, а також керує роботою балансуючого ринку електроенергії.

Укренерго забезпечує:

  • баланс виробництва і споживання електроенергії і потужності в енергосистемі в режимі реального часу;
  • експлуатацію та розвиток магістральних і міждержавних електромереж;
  • паралельну роботу енергосистеми України з енергосистемами сусідніх країни;
  • технічну можливість експорту/імпорту електроенергії.

Організаційна структура НЕК «Укренерго» побудована за регіональним принципом та включає 4 територіальні управління обслуговування мережі: Північне, Південне, Східне та Західне. До їх складу входять 15 регіональних центрів обслуговування мереж (РЦОМ). Функції диспетчерського контролю в компанії виконують 6 регіональних диспетчерських центрів. Крім цього, складі компанії функціонує спеціалізований відокремлений підрозділ «Будівництво і ремонт».

Наш персонал чисельністю майже 8 тисяч працівників обслуговує унікальне високотехнологічне обладнання 103** підстанцій 220-750 кВ та понад 19 тис. км магістральних та міждержавних ЛЕП, якими щороку передається сотні мільярдів кіловат-годин електроенергії від генерації у розподільчі мережі.

Укренерго будує нові підстанції та лінії електропередачі, реконструює діючі для підвищення ефективності та надійності мережі електропередачі, забезпечення видачі додаткових потужностей АЕС, можливості інтеграції ВДЕ в енергосистему та забезпечення технічної відповідності роботи мережі стандартам та вимогам ENTSO-E. Щорічні інвестиції сягають до 4 млрд грн.

Під час екскурсії студенти мали можливість поспілкуватись з Директорм технічним Михайлюком Ростиславом Івановичем та керівниками підрозділів,  ознайомитись зі структурою та  дспетчерським керуванням, релейним захистом та вимірюваннями. Також зі вступним словом виступив д.т.н., професор кафедри електричних станцій та систем Лежнюк П.Д.