Кафедрі АІІТ 50 років!
18 червня 2021 року відбулося урочисте святкування ювілею кафедри АІІТ ВНТУ.50 років тому доктор технічних наук, професор Віктор Тихонович Маліков заснував у Вінницькій філії Київського політехнічного інституту кафедру, широко відому саме за абревіатурою АІІТ.
![](https://iq.vntu.edu.ua/fdb/sites/230/news/1322/1.jpg)
![](https://iq.vntu.edu.ua/fdb/sites/230/news/1322/12.jpg)
![](https://iq.vntu.edu.ua/fdb/sites/230/news/1322/18.jpg)
![](https://iq.vntu.edu.ua/fdb/sites/230/news/1322/11.jpg)
Зважаючи на обставини, урочистості проходили у два етапи, зокрема перша частина засідання кафедри була організована онлайн для того, щоб взяти участь у святкуванні мали можливість усі бажаючі.
Привітати колектив кафедри зі славетним ювілеєм зібралися не тільки її викладачі - як діючі, так і минулих років - вагомі заслуги кафедри відзначили керівники ВНТУ (ректор Біліченко В.В. та перший проректор Грабко В.В.), теплими спогадами поділилися дочка засновника І.В. Малікова, а також випускники АІІТ, які стали успішними та працюють на провідних посадах у високотехнологічних підприємствах практично по всьому світу (США, Канада, Англія, Ізраіль…).
![](https://iq.vntu.edu.ua/fdb/sites/230/news/1322/5.jpg)
![](https://iq.vntu.edu.ua/fdb/sites/230/news/1322/6(1).jpg)
![](https://iq.vntu.edu.ua/fdb/sites/230/news/1322/6.jpg)
![](https://iq.vntu.edu.ua/fdb/sites/230/news/1322/10.jpg)
За ці роки на кафедрі підготовлено тисячі інженерів та науковців, захищено більше півсотні кандидатських та докторських дисертацій, видано сотні підручників, навчальних посібників, монографій.
Протягом цього часу кафедру очолювали В.Т. Маліков (з 1971 по 1988 рік), В.О. Поджаренко (з 1988 по 1992 рік), Р.Н. Квєтний (з 1992 по цей час).
Оскільки безпосереднє живе спілкування не можливо замінити нічим, урочистості було завершено у неформальній обстановці за святковим столом.
Разом зібралися представники всіх поколінь колективу кафедри, починаючи від співробітників з 1971 року, перших випускників, а нині провідних викладачів АІІТ, близьких до кафедри керівників знаних ІТ-підприємств, нинішньої викладацької "молоді" та аспірантів.
Під головуванням завідувача кафедри АІІТ Р.Н. Квєтного кожен з присутніх мав можливість поділитися особистими спогадами, акцентувати увагу на важливих та унікальних здобутках кафедри, висловити свої побажання.
![](https://iq.vntu.edu.ua/fdb/sites/230/news/1322/14.jpeg)
Атмосфера сталих традицій академічної наукової школи, постійного творчого розвитку, взаємної поваги та підтримки у колективі, батьківської турботи про студентів, вміння пишатися своїми випускниками та радіти їхнім успіхам. АІІТ - 50!
![](https://iq.vntu.edu.ua/fdb/sites/230/news/1322/17.jpeg)
Кафедра безумовно довела свою зрілість та впевнено дивиться у майбутнє!