МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА
підготовки докторів філософії за освітньо-науковою програмою
192 «Будівництво та цивільна інженерія»

Матеріально-технічною базою підготовки докторів філософії за освітньо-науковою програмою 192 «Будівництво та цивільна інженерія» є лабораторії кафедри, лабораторії філій кафедри БМГА, обчислювальний центр ФБТЕГП.
Лабораторії кафедри використовуються аспірантами для виконання дослідів за тематикою дисертаційних досліджень. Комп’ютерні класи використовуються для пошуку інформації через мережу Інтернет, обробки результатів досліджень, створення математичних моделей, оформлення матеріалів та написання публікацій.
Матеріально-технічне забезпечення кафедри БМГА визначається таким переліком показників:

  • навчальна площа, що закріплена за кафедрою – 887,6 м2 ;

  • кількість комп’ютерів – 20 на обчислювальному центрі;

  • забезпеченість лабораторним обладнанням, у % від потреби – 100%;

  • забезпеченість гуртожитком іногородніх аспірантів – 100%.

Всі лабораторії оснащені сучасним обладнанням.
Кафедра БМГА має задовільну матеріальну базу, що забезпечує належний рівень підготовки фахівців. Площа науково-дослідних лабораторій – 262 м2.
Санітарно-технічний стан лабораторій відповідає своєму призначенню. Лабораторії забезпечені необхідними матеріалами, приладами й інструментами та мультимедійним обладнанням (40 %). В цих приміщеннях підтримується належна система контролю за дотриманням вимог техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежної безпеки. За останні п’ять років не було жодного випадку порушень техніки безпеки та травмування.
На кафедрі є такі лабораторії та комп’ютерні класи:

Лабораторія інженерної геології укомплектована колекціями мінералів та гірських порід, демонстраційними шафами з мінералами та гірськими породами, проекційною апаратурою (полілюкс), фоліями теоретичного і практичного матеріалу.
Лабораторія механіки ґрунтів надає можливість дослідження фізико-механічних характеристик ґрунтів:  приладами Літвінова – компресійними, зсувними, приладами для визначення коефіцієнта фільтрації, сушильними шафами, вимірювальною апаратурою, вагами, лабораторним посудом, плакатами.
Лабораторія залізобетонних конструкцій обладнана засобами випробування конструкцій, стендами з представленими схемами та вузлами армування, плакатами зі схемами та алгоритмами розрахунків.
Лабораторії дерев’яних конструкцій та металевих конструкцій також укомплектовано обладнанням, яке використовується в навчальному процесі.
Науково-дослідна лабораторія ефективних будівельних конструкцій дозволяє проводити індивідуальні лабораторні та наукові дослідження на сертифікованому обладнанні та підготувати матеріали наукових робіт.
Персональні комп’ютери об’єднані в локальну інформаційну мережу кафедри, підключені до мережі ВНТУ та мережі Internet. Це дає можливість отримувати найновішу науково-технічну інформацію, проводити науково-дослідницьку роботу.
Обчислювальний центр обладнаний принтерами та ліцензованими програмами для комп’ютерної обробки результатів досліджень.
Для організації проведення досліджень можливе залучення виробничої бази філій кафедри
(ТОВ БМУ-3, ТОВ «МУР»), що позитивно впливає на якість підготовки фахівців.
Детальна інформація про обладнання, устаткування та програмне забезпечення наведена нижче та в таблиці.
Програмно-технічні комплекси дозволяють використовувати ліцензійні програми САПР-комплекси, а також програми вільного використання для виконання обробки результатів досліджень: ArchiCAD 16 (ліцензія на 3 роки, академічна), ArchiCAD 11, 12 (демо версії), Kompas 3DV11 SP1 (ліцензія); AutoCAD 2007 (ліцензія), AutoCAD 2011 (ліцензія на 3 роки, академічна), ACADEMIC set (Ліра 9.6, МОНОМАХ-4.5, САПФИР, ЭСПРИ) (ліцензія), ACADEMIC set 2.1 (Ліра-САПР 2011, МОНОМАХ-САПР 2011, САПФИР, ЭСПРИ) (ліцензія), SCAD (ліцензія); Строительные технологи: СМЕТА (ліцензія); БУДСТАНДАРТ (ліцензія), Строй-Информ (ліцензія); MicrosoftOFFICE-2000 (ліцензія); VISIO 2007 (ліцензія).
Робота з розвитку матеріально-технічної бази проводиться в напрямку вдосконалення діючої матеріальної бази шляхом реконструкції та переоснащення лабораторій кафедр сучасними приладами, обладнанням та комп’ютерами.

ОБЛАДНАННЯ ЛАБОРАТОРІЙ ТА СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ КАБІНЕТІВ
 
№ п/п Назва лабораторій, спеціалізованих кабінетів, площа Наявне технічне забезпечення
(обладнання)
1 2 4
1 Лабораторія інженерної геодезії, корпус №3, кім.№3221, 64 м2 - теодоліт Т-30 (10 шт.);нівелір з рейкою Н-3 (16 шт.);
- нівелір Н-3 (7 шт.);нівелір Н-30 (3 шт.);
- нівелір Н-10 (1 шт.);нівелір 2Н 10Л (1 шт.);
- нівелір 2Н-10 (2 шт.);штативи під теодоліти тип 130-22537 (12 шт.);
- далекомір СВВ з відбивачем (макет);
- світлодалекомір СГ-3 з відбивачем (макет); кіпрегель КБ-1 (макет).
2 Механіки грунтів,
кім.№3127, 81м2

Укомплектована приладами Літвінова - компресійними, зсувними, для визначення коефіцієнта фільтрації, сушильними шафами, вимірювальною апаратурою, вагами, лабораторним посудом, плакатами.

3 Інженерної геології
№3233,  81,0 м2
Укомплектована колекціями мінералів та гірських порід, демонстраційними шафами з мінералами та гірськими породами, проекційною апаратурою (полілюкс), фоліями теоретичного і практичного матеріалу
4 Випробування будівельних матеріалів та виробів
№3113, 47,6 м2
Укомплектована приладами для проведення лабораторних робіт: прес ПСУ 10, П 125, МИИ 100, ЛКИ-3, морозильна камера, пропарочна камера, Ид-70, Ид-62, УК-10, механізоване сито, копер лбор. КИ, бетонозмішувач, вібростіл.
5 Архітектури та будівельної фізики №3325, 75,4 м2 Укомплектована приладами для проведення лабораторних робіт: люксметр 116, люксметр 117.
6 Обчислювальний центр
№ 3201а, 97,2 м2
Укомплектований комп’ютерами, принтерами, сканерами, плотером та програмами ArchiCAD, AutoCAD, Kompas, MS Office, Лира та іншими.