Протягом всіх сорока чотирьох років свого існування Факультет інтелектуальних інформаційних технологій та автоматизації демонструє високу ефективність наукової роботи, якою, спільно із професорсько-викладацьким колективом, активно займаються студенти, магістранти і аспіранти нашого факультету.

 
Сьогодні на факультеті працює 10 докторів технічних наук і понад 60 кандидатів наук, у тому числі заслужені діячі науки і техніки України, заслужений працівник освіти України, відмінники освіти України. Питома вага викладачів з науковим ступенем та вченим званням перевищує 80%.

Провідні вчені ФІІТА є членами спеціалізованих Вчених рад по захисту кандидатських та докторських дисертацій нашого та інших відомих університетів України, редколегій наукових фахових видань,науково-методичних комісій МОН України тощо.

Науковці факультету успішно співпрацюють з визнаними науковими центрами та науково-дослідними установами України та провідних країн світу. Підтримуються плідні наукові зв’язки з Всесвітнім інститутом інженерів з електроніки та електротехніки ІЕЕЕ, американськими спілками SPIE та OSA, Дублінським технологічним інститутом (Ірландія), Ліверпульским технічним університетом (Англія), Дортмутським технічним університетом (США), Дармштадським технічним університетом (Німеччина), Ванкуверським Універс-меморіалом (Канада), Ієрусалімським Техніоном (Ізраїль), Дакарським Університетом(Сенегал), Лісабонським Новим університетом (Португалія), Грузинським технічним університетом, Китайським технологічним парком високих технологій (м. Цзинань), Шандунським технічним університетом, науково-виробничою фірмою Wotsen (Китай), Легніцькою вищою менеджерською школою (Польща), В’єтнамським національним Центром лазерних технологій, Союзом метрологів Болгарії.

На факультеті ефективно виконуються науково-дослідні роботи на замовлення, що фінансуються як держбюджетом так і приватними установами, зокрема, середній річний осяг фінансування значно перевищує 300 тис. грн. Розроблені науковими колективами факультету технологічні рішення та прилади неодноразово демонструвались на міжнародних виставках наукових розробок і новітніх технологій в Україні, Китаї, Фінляндії, Угорщині, США, Польщі тощо та отримували золоті медалі, гранти та почесні дипломи. Дужеважливим є те, що до виконання досліджень активно залучаютьсяаспіранти, магістри та бакалаври факультету, адже саме так вони підвищують свій професійний рівень і знаходять контакти з потенційними роботодавцями.

Факультет співпрацює зі студентськими відділеннями міжнародних товариств оптичної техніки SPIE та OSA (США), завдяки чому найкращі студенти отримують гранти для виїзду на провідні науково-технічні конференції. Завдяки цим товариствам забезпечується безкоштовна підписка на журнали Optics and Photonix News, Physics Today, вільний доступ до статей в галузі оптики, підтримуються зв’язки із провідними фахівцями з усього світу.

На базі факультету активно працює Вінницьке науково-технічне відділенняМалої академії наук України. Чимало учнів – членів академії на заключному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту посідають призові місця, отримуютьдипломи та грамоти МОН України. Проведення такої роботи сприяє кращій профорієнтації талановитої творчої молоді перед вступом до університету.

На випускових кафедрах КСУ, КН, АІІТ та САІТ регулярно проводяться міжнародні науково-технічні конференції, які користуються високою популярністю в науковому світі. Студенти факультету щороку беруть участь та займають призові місця в галузевих всеукраїнських олімпіадах, всеукраїнських конкурсах наукових робіт тощо.

- Регіональна науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу, науковців та студентів університету з участю працівників підприємств м. Вінниці та Вінницької області

Конференція проводиться за участю працівників науково-дослідних організацій та інженерно-технічних працівників підприємств м. Вінниці та області

- Мiжнародна конференцiя КОНТРОЛЬ I УПРАВЛIННЯ В СКЛАДНИХ СИСТЕМАХ (КУСС)

Метою конференції є обговорення питань контролю і управління технічними, екологічними, виробничими, медико-біологічними та іншими складними системами для пошуку спільних підходів, обміну ідеями, визначення тенденцій розвитку даної галузі науки, встановлення плідних контактів, заохочення талановитої молоді до наукового пошуку. Особливу увагу в ході конференції передбачається приділити застосуванню математичного моделювання, оптимізації, штучного інтелекту та інших підходів технічних наук до розв’язання проблем в екології, ресурсо- та енергозбереженні, менеджменті, медицині тощо.

Завдяки активній науковій роботі кожного року кращі випускники факультету на конкурсній основі поступають в аспірантуру, захищають кандидатські дисертації та поповнюють професорсько-викладацький склад ФІІТА. Протягом останніх 15 років 5 вихованців факультету захистили науковий ступень PhD у провідних країнах світу.