Головне завдання адміністрації факультету – не лише ефективно організувати навчальний процес, а й створити всі умови для гармонійного розвитку особистості, сприяти активній громадянській та культурно-спортивній діяльності студентства, що відкриває перед кожним випускником ФІІТА безліч можливостей та перспектив.
Виховна робота на факультеті ведеться згідно Програми виховної роботи та гуманітарної політики у Вінницькому національному технічному університеті. Яскраве студентське життя традиційно розпочинається з незабутньої церемонії посвяти у студенти Вінницького національного технічного університету
 

і завершується урочистим врученням дипломів своїм випускникам.
 


Структурно виховна робота на факультеті передбачає організацію співпраці адміністрації з студентами академічних груп (старостами), виховання та адаптацію першокурсників до умов Вищої школи та специфіки навчального процесу ВНТУ (наставниками академічних груп), можливість самореалізації лідерських якостей студентства через студентське самоврядування факультету, яке інтегроване в структуру студентського самоврядування університету, соціального захисту через студентське профбюро факультету та організацію масових заходів з ініціативи адміністрації та студентства.
Координацію виховної роботи в межах факультету здійснює заступник декана з науково-педагогічної роботи та соціальних комунікацій Дратований Михайло Володимирович.

Старости академічних груп – призначаються адміністрацією факультету та є представниками деканату і студентської ради для організаційного забезпечення навчального процесу в академічних групах, управління студентським колективом при залученні груп до всіх організаційних заходів, які здійснюються ректоратом, деканатом та студентською радою або за їх дорученням.

Наставники академічних груп вибираються зі складу досвідчених викладачів випускових кафедр факультету та здійснюють організацію виховної роботи в академічних групах, виконують комплекс навчально-виховних заходів з адаптації першокурсників в умовах університету, проводять щотижневі тематичні кураторські години, слідкують за соціально-психологічним кліматом в групі, залучають студентів до активної участі в житті факультету, організовують цікаві екскурсії, культпоходи, вечори відпочинку.
Студентська рада факультету функціонує з метою забезпечення виконання студентами своїх обов’язків та захисту їх прав і сприяє навчальній, науковій, фізичній та творчій діяльності студентів, гармонійному розвитку особистості студента, формуванню у нього навичок майбутнього організатора, керівника.
Студенти можуть добровільно вступити до студентської профспілкової організації, основною метою діяльності якої є здійснення представництва та захисту трудових, правових інтересів, соціально-економічних прав своїх членів – студентів ВНТУ.
Основними аспектами діяльності студентської профспілки є: вирішення житлово-побутових питань, надання матеріальної (грошової) допомоги студентам, забезпечення правового захисту студентів, працевлаштування та вторинна зайнятість, оздоровлення студентів, благодійна діяльність тощо.
Організація навчально-виховного процесу забезпечує такі незабутні сторінки яскравого та насиченого цікавими подіями студентського життя факультету.
Вже в перші тижні навчання першокурсники перевіряють себе через незвичні випробування, адже в нашому університеті існує гарна традиція – на початку вересня проводити квест „Пізнай ВНТУ”, який користується шаленим успіхом у студентів.

Наступні цікаві випробування – наприкінці вересня у ВНТУ стартує Спартакіада «Молодь і спорт України» серед збірних команд факультетів. Перший вид Cпартакіади – Кубок з футболу серед студентів першого курсу. Наша команда традиційно одна з кращих.
 

Далі наших студентів чекає конкурс "Студентська осінь" у ВНТУ, на якому протягом двох днів між собою змагаються команди всіх факультетів нашого університету. Для наших першокурсників ця подія дуже важлива, адже вони можуть показати свій талант всьому університету, подружитися та стати неформальною командою. Вже котрий рік поспіль наш факультет здобуває яскраву перемогу.
 
 

Далі студенти стають активними учасниками художніх виставок, культурно-просвітницьких заходів, інтелектуальних ігор КВК, Що?Де?Коли?, цікавих зустрічей з видатними людьми тощо.
У розвиток особистості майбутнього фахівця студентів старших курсів чекає наукова діяльність. Зупинимося на самих цікавих її сторінках.
Наші старшокурсники завжди демонструють високий рівень підготовки та посідають призові місця у Всеукраїнських та міжнародних олімпіадах, конкурсах курсових та дипломних робіт, у всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт тощо.

У 2015 році четвертокурсниця спеціальності «Оптотехніка» Ольга Щерба взяла участь у наймасштабнішій в світі конференції з оптики та фотоніки – «SPIE OPTICS+PHOTONICS» (м. Сан-Дієго, штат Каліфорнія, США).
 

У ВНТУ проходять Всеєвропейські інженерні змагання EBEC, які вже стали справжнім святом для студентів і сталою традицією. European BEST Engineering Competition (EBEC) – це змагання, які проводяться з 2009 року громадською організацією BEST (Board of European Students of Technology – Рада студентів технічних університетів Європи). Починаються вони з локальних етапів у 86 університетах Європи, переможці яких зустрічаються на 15 національних/регіональних етапах. У європейському фіналі змагаються найкращі 30 команд (по 15 у кожній з двох категорій), загалом 120 учасників.
В березні 2015 року змагання проходили у двох категоріях, які проводяться одночасно:
Case Study – категорія змагань, в якій команди отримують завдання та мають спрогнозувати, розробити, змоделювати, розв’язати певну проблему та якісно представити результати своєї роботи. Переможцями в цій категорії стали студенти ФКСА: Здоровець Максим, Дудко В’ячеслав, Коваленко Олексій, Цимбал Максим (команда Bazzzinga);
Team Design – категорія змагань, в якій команди отримують завдання та мають розробити систему, створити прилад чи механізм з наданих елементів. Переможцями у категорії Team Design стали студенти ФКСА: Ярослав Точенюк, Павло Орлик, Олександр Яхимович, Ігор Крещенко (команда КіПіШ).
 

 
В квітні 2015 року п'ятеро студентів та випускників ВНТУ (в тому числі Костянтин Радченко (аспірант ФКСА) відвідали Туреччину з важливою місією – участь у Регіональних зборах Південно-Східного регіону BEST (South-EastRegionalMeeting) (на фото третій зліва)
 

 
Як переможець Міжнародного конкурсу Золотий байт студент ФКСА Петро Величко (2СІ-12б) 23-25 квітня 2016 р. став учасником Міжнародної конференції IE Venture Day Eastern Europe and Central Asia у м. Мінськ (Білорусь)
 

 
Наші студенти серед кращих у HARD & SOFT.
Найкращий результат серед українських команд і 5 місце в турнірній таблиці виборола команда ВНТУ на міжнародній олімпіаді з робототехніки у румунському місті Сучава. Наш університет на олімпіаді представляла команда кращих ІТ-шників ФІТКІ та ФІІТА, до складу якої увійшли чотири студенти (в тому числі наш магістрант Павло Орлик (на фото другий справа)
 

 
Конкурс науково-технічних розробок молодих науковців у рамках міжнародного дискусійного заходу “Science. Society. Personality”, присвяченого “Дню Науки – 2016”, в якому здобув перемогу студент Лавров Андрій (1СІ-12б).
 

Наші студенти мають можливість стажуватися в зарубіжних вузах, приймати участь в міжнародних грантах. Це сприяє не лише науковому та професійному вдосконаленню, але й налагодженню щирих дружніх зв'язків з іноземними колегами.
Анастасія Краснощока, наша аспірантка, понад два місяці стажувалась на FCT-UNL – факультеті науки і технологій нового університету Лісабона (Португалія). У новому університеті Лісабона (UNIVERSIDADE NOVA DE LISBOA) раніше уже стажувалася магістрантка нашого факультету Анна Поплавська.
 

З вересня 2014 р. студенти 3-курсу ВНТУ мають можливість надзвичайно цікаво провести робочий триместр та літні канікули у США за міжнародною програмою WORK&TRAVEL. Згідно з програмою молоді спеціалісти працюють за кордоном впродовж травня-серпня. Компанія, з якою адміністрація ВНТУ уклала угоду про співпрацю — це американська фірма CCI Greenheart.
Факультет ІІТА приділятиме особливу увагу тим заходам, які сприяють здоровому фізичному, психологічному і моральному розвитку наших студентів. Спортивні гуртки та змагання, культурно-масова робота та художня самодіяльність – це обов’язковий елемент життя студента нашого факультету.
Щороку упродовж чотирьох місяців триває боротьба серед шанувальників інтелектуальних ігор в рамках Відкритого чемпіонату ВНТУ зі «Що? Де? Коли?» на призи студентського профкому ВНТУ
 

Дуже цікаво в нашому університеті відбуваються два традиційні конкурси: "Міс ВНТУ", який визначає найчарівнішу студентку, і "Містер Шарм", що визначає найгалантнішого студента. За престижний титул змагаються вісім учасників, по одному від кожного факультету. Майже щороку головний титул виборювали наші представники: Ірина Борщова (2008), Ірина Філіпчук (2010), Катерина Барченко (2011), Анастасія Краснощока (2013), Анастасія Науменко (2015), дещо рідше наші хлопці Олександр Ремінний (2005) і Віктор Ципляєв (2010).
 
 
 
 

Вже стало хорошою традицією на нашому факультеті проведення різноманітних спортивних змагань між викладачами і студентами: футболу, волейболу, шахів та настільного тенісу.
 

 
Ми пишаємося своїми спортсменами, які гідно представляють наш факультет в університеті, області та Україні:
Стефанчишин Ярослав – КМС з л/атлетики, чемпіон України;
Хникін Олексій (1СІ-15б) – чемпіон України серед юніорів з плавання;
Радченко Костянтин – КМС з гандболу, призер Кубку України з гандболу;
Сікорський Дмитро – КМС з плавання, переможець Універсіади та Спартакіади області;
Щерба Ольга – КМС з бадмінтону, переможець Універсіади області;
Точенюк Ярослав – КМС з важкої атлетики, переможець Універсіади області;
Зеленський Михайло – 1 розряд з волейболу, 2 разовий чемпіон Універсіади області;
Палій Владислав – чемпіон ВНТУ з бігу на 100 м;
Шкуран Михайло – чемпіон ВНТУ з бігу на 600 м;
Восени минулого року на спортивних майданчиках ВНТУ відбувся обласний етап Всеукраїнської універсіади з бадмінтону. Наші студенти найкращі: Ольга Щерба (О-12б), Ірина Сіденко (1АВ-13б), Владислав Маципура (МІТ-13б), Роман Полиця (1КІ-14б)
 

 
Ще наші студенти активно займаються в гуртках клубу ВНТУ:
танцювальному колективі «Данс Едем» під керівництвом К.В. Федоренко;
вокальній студії «Септіма» під керівництвом А.О. Окремої;
ансамблю бального танцю «Феліз Байле» під керівництвом О.В. Філіппова;
фольклорного ансамблю «Оберіг» під керівництвом Р.Б. Зорія;
ансамблю східного танцю «Лейла» під керівництвом С.Г. Журавльова;
гуртку гри на гітарі під керівництвом Є.І. Тимченка;
вокально-інструментальному гурті «Паплюжні гудки» під керівництвом
А.О. Кірпічнікової.
Іногородні студенти, що навчаються на ФІІТА забезпечуються гуртожитком, який в структурі ВНТУ є найновішим, що позитивно відбивається на умовах проживання. Безумовно, що нормальне проживання студентів, окрім суто побутових умов, неможливе без виховної роботи, яка дозволяє забезпечити комфортні соціально-психологічні умови проживання та дозвілля студентства.
 
Щороку проводиться огляд-конкурс на кращу кімнату в гуртожитку, спортивні змагання між гуртожитками за програмою «Спартакіади серед студентів-мешканців гуртожитків». Переможці отримують матеріальне заохочення.
 

Адміністрація факультету вдячна всім своїм студентам за активну життєву позицію, за вміння вчитися і відпочивати, за правильний вибір.
Цінуйте ці прекрасні, веселі і неповторні студентські роки!