Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри автоматизації та інтелектуальних інформаційних технологій, один з ініціаторів створення Школи Sikorsky Challenge Вінниці у ВНТУ, доктор технічних наук, професор Роман Квєтний:
«Стартап Школа Sikorsky Challenge Вінниці, яка працює в нашому університеті вже два роки — це дуже корисний спосіб отримання додаткової сучасної освіти для наших студентів та викладачів. Саме освітню складову я ставлю на перше місце. Сьогодні ми можемо розглядати Стартап школу як міні MBA (Master Business Administration course) у нашому університеті. Завдяки унікальній авторські методиці талановитого бізнес-педагога Ігоря Пеєра ( https://www.igorpeer.com/ Його нова книга «STARTUP MASTERY» — це революційно новий підхід до управління інноваційним процесом) такий інтенсивний тренінг за півроку повністю змінює погляд на пропозицію та просування бізнес інновацій слухачів, а ми намагаємося розбавити його заняття ще й корисними сучасними тренінгами з штучного інтелекту, основних економічних підходів та сучасних тенденцій розвитку світової прикладної науки та бізнесу. Проводять такі заняття лідери нашого вінницького ІТ осередку та запрошуємо відомих у світі спеціалістів (наприклад, того року прямо з Нью-Йорка по Скайпу заняття по перспективам блокчейнів проводив провідний аналітик світового лідера в галузі інвестиційних проектів компанії Goldman & Sachs, випускник нашого університету Макс Грудін)».
Ось перші результати – підтримані інвесторами проекти.
«LifeLine Cardio. Довготривалий збір інформації про стан серцево-судинної стистеми у хворих», автори якого Ольга Крива, одинадцятикласниця Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді, та її брат, аспірант ВНТУ Дмитро Кривий.
І система навігації для незрячих «Акустичний зір», автор проекту — кандидат технічних наук, доцент ВНТУ Олександр Шеремета.
Керівник стартап Школи Sikorsky Challenge Вінниці, кандидат технічних наук, доцент Костянтин Коваль на VIII Фестивалі інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2019
До фіналу VIII Фестивалю інноваційних проектів "Sikorsky Challenge 2019" вийшли 59 проектів з 14 міст України, Бельгії, Ізраілю та Азербайджану.
Міжнародне журі, що оцінювало проекти фіналістів, мало в своєму складі інвесторів та експертів зі Сполучених Штатів Америки, Британії, Ізраїлю, Китаю, Азербайджану, Гонконгу і України (Маріуполь, Вінниця, Полтава, Суми, Краматорськ).
Автори «LifeLine Cardio» підписали угоду про співпрацю з двома інвесторами — віце-президентом консорціуму «Smart sity» Rozana Wong (Гонконг) і з британською компанією «Leonique London Limited», які готові надавати підтримку юним вінницьким розробникам.
А також «LifeLine Cardio» отримав диплом президентського Фонду Леоніда Кучми.
Журі зауважило, що це проект міжнародного рівня. При доопрацюванні його можна монетизувати і вивести на європейський ринок.
Олександр Шеремета підписав меморандуми про співпрацю з директором компанії «OPHYLLA VENTURES» Tony Leung (Тайвань) і віце-президентом консорціуму «Smart sity» Rozana Wong (Гонконг).
Олександр Шеремета (в центрі світлини) підписує меморандуми про співпрацю з директором компанії «OPHYLLA VENTURES» Tony Leung (Тайвань) і віце-президентом консорціуму «Smart sity» Rozana Wong (Гонконг), О.Струцинський, директор інноваційного холдингу Sikorsky Challenge (перший праворуч)
Ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко:
«У Стартап Школі «Sikorsky Challenge» Вінниці поєднано три ключові аспекти: студентську прогресивність, університетські інновації та підтримку провідних бізнес-компаній. Адміністрація університету зацікавлена заохотити прагнення молодих людей до максимально ефективного втілення їх професійних задумів. Саме тому ми всіляко підтримуємо творчі та бізнес-ініціативи як наших студентів, так і всіх охочих, адже слухачем Стартап Школи може стати кожний, незалежно від віку».
Керівник стартап школи Sikorsky Challenge Вінниці, завідувач кафедри ІНВ ВНТУ, кандидат технічних наук, доцент Костянтин Коваль взяв участь у панельній дискусії «Розвиток інноваційного підприємництва на місцевому, регіональному та національному рівнях».
Під час дискусії Костянтин Коваль презентував успішний досвід та кейси роботи і розвитку стартап руху у Вінниці за підтримки представників місцевого бізнесу та Вінницької міської ради.
Зокрема, у Вінниці найближчим часом буде створено перший муніципальний інноваційний парк «Кристал», який зможе значно підсилити інфраструктурні запити стартаперів. А також, кращі стартап команди зможуть пройти акселераційну або й інкубаційну програму на його базі. Таким чином формуватиметься повноцінна інноваційна екосистема, а представники стартап школи та університету залучені у процес розробки концепції його роботи, змістовного наповнення тощо.
Він розповів і про динаміку реалізації низки проектів переможців стартап школи, прикладами останніх торік є проекти молодих інноваторів Ольги і Дмитра Кривих та досвідченого розробника, доцента Олександра Шеремети. А також про проект студентів з різних університетів міста Вінниці «VinCity» — Микола Гринь, Віталій Гандзюк, Карина Горкун і Катерина Яковенко. Про проекти «AiVia» керівника к.т.н., доцента Сергія Барабана, проект «Antares» керівника к. т. н., доцента Дмитра Гаврілова та проект «AutoSmartFilter» керівника к.т.н., доцента Руслана Белзецького.
Цього навчального року також планується запуск навчання стартап школи Sikorske Challenge Вінниці у стінах Вінницького національного технічного університету з призовим фондом для кращих стартап-проектів. Тож, бажаємо переможцям минулого року розвитку і здобуття венчурних інвестицій у їх стартапи, а інноваторів міста запрошуємо до співпраці в цьому навчальному циклі, що розпочнеться з лютого 2020 року.
Матеріал взято зі сторінки