Серед викладачів ЗВО України завідувач кафедри САКМІГ — системного аналізу, комп'ютерного моніторингу та інженерної графіки, доктор технічних наук, професор Віталій Мокін єдиний, хто має категорію, вищу за 4-ту, тобто 3-тю (Kernels Expert). А серед працівників ІТ-фірм в останні дні обійшов трьох експертів із Києва, Запоріжжя і Харкова з більшим досвідом у Kaggle, ніж у нього, на кілька років. Експертів з Дніпра і Києва професор Мокін обійшов ще раніше.
Нині українці посідають такі місця: Віталій Мокін - Вінниця (120), Харків (138), Запоріжжя (151), Київ (220), Дніпро (392), Київ (584).
Усього на планеті є ( https://www.kaggle.com/rankings?group=kernels): 12 фахівців з 1-ю категорією, 65 Майстрів (2-га) і 551 Експерт (3-тя), тобто публічна частина рейтингу (1-3 категорії) містить лише 628 фахівців, а далі йдуть більше 103 тисяч інших авторів малої кількості кернелів чи учасників змагань в Kaggle, а ще далі - 20 тисяч тих, хто щойно зареєструвався і ніде участі ще не брав.
«Вже маю 5 срібних і 3 бронзові медалі. Цікаво, що Kaggle не зараховує голоси учасників із Вінниці, які приєднались до цієї платформи нещодавно. З'ясувалось це просто — я викладаю студентам (та й учням) свій досвід у сфері штучного інтелекту та машинного навчання на Python, тому не дивно, що вони входять в цю систему через мій досвід (мої кернели) і поради, так для них простіше і швидше. Але їх голоси система ігнорує. Це, як на мене, підсилює цінність мого досягнення.
Наприклад, щойно я отримав бронзову медаль, яку мені дали голоси Kaggle Master (2-га кат.) з Америки і 4 голоси з Азії - два Kaggle Expert (3-тя кат.) та два Kaggle Contributer (4-та кат.). Це - за кернел з автоматичним видобуванням та оптимізацією ознак в конкурсі передбачення параметрів енергоспоживання будівель (електрика, пара, гаряча і холодна вода - там датасет на 60 млн. рядків, з яких тестових 40 млн. (погодинні дані за більш, як 3 роки по 1,5 тис. будівель) - довгенько він обраховується, навіть в моєму кабінеті на базі Google Cloud, доступ до якого для розробників кернелів безкоштовно надає платформа Kaggle).
На срібну медаль треба 20 таких голосів. На золоту - 50. Коли мої 3 бронзові медалі перетворяться на срібні і до них додадуться ще дві до наявних 5, я отримаю статус Майстра. Але, як на мене, отриманий результат вже є значним і тепер я хочу більше зосередитись не на його подальшому підсиленні чи зростанні, а більше на застосуванні набутих знань і навичок для розв'язання актуальних прикладних завдань», — розповідає професор Віталій Мокін.
Вже розпочата співпраця з ВНМУ та лікарнями м. Вінниці у сфері передбачення поширення алергенних рослин та приступів бронхіальної астми, раннього діагностування цукрового діабету та ін. Віталій Борисович зустрівся з вченими з ВНМУ і лікарями, пояснив що може і в якому вигляді потрібні дані — вони приступили до формування датасетів
Є плани застосування знань та навичок і в інших сферах. Для учнів шкіл професор Мокін вже провів 5 зустрічей по 2-3 години кожна (лекції і практика) — ділиться своїм досвідом на волонтерських засадах. Викладає в бакалавраті, магістрам, пише статті з аспірантами, бере участь у проектах.
За машинним навчанням і штучним інтелектом — майбутнє. Ннезабаром в усіх сферах він стане такою ж невід'ємною і звичною частиною технологій, як бази даних, веб-системи, GPS та ін.
Матеріал взято зі сторінки.