Науковці ВНТУ впроваджують енергозберігаючі технології

19 березня у Вінницькій міській раді (ВМР) відбулася нарада щодо реалізації та впровадження нових енергозберігаючих технологій. У нараді взяли участь директор департаменту енергетики і транспорту міської ради Олексій Підоченко, директор комунального підприємства ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» Сергій Коваленко, директор департаменту освіти міської ради Володимир Буняк, науковці Вінницького національного технічного університету, а також провідні фахівці ВМР.

Від ВНТУ були представлено проекти:
• Застосування напівпровідникових джерел світла для енергозберігаючих освітлювальних систем в муніципальних установах та підприємствах міста (проректор з наукової роботи ВНТУ, зав. каф. ЗФФ, д.т.н., проф. Сергій Павлов);
• Покращення показників дизеля використанням суміші газового та біодизельного палив (заступник директора з наукової роботи та міжнародного співробітництва Інституту МТ, д.т.н., проф. Андрій Поляков);
• Вологомір природного газу (вхідний контроль газу міських котелень) (зав. каф. МЕ, д.т.н., проф. Йосип Білинський, представляв проект директор ІнМАД, зав. каф. КЕЕМІГ, д.т.н., проф. Віталій Мокін);
• Оптико-абсорбційна система газового аналізу з компенсацією дестабілізуючих факторів (зав. каф. МПА, д.т.н., проф. Володимир Кучерук, аспірант каф. МПА Ігор Дудатьєв);
• Радіовимірювальна система для моніторингу температури, вологості, тиску (зав. каф. РТ, д.т.н., проф. Олександр Осадчук);
• Розробка та впровадження установок по виробництву біогазу з відходів (доц. каф. КСУ, к.т.н. Таїсія Боровська)
• Енергетичний аудит муніципальних споживачів ( доц., каф. ЕСЕЕМ, к.т.н., Олександр Демов).
Величезну роботу щодо організації такої наради проведено проф. Віталієм Мокіним, який є куратором співпраці ВНТУ та Вінницької міської ради.
У підсумку Олексієм Підоченком було відзначено актуальність та інноваційність даних проектів, запропоновано відповідним експертам взяти на озброєння представлені розробки.

опублік. Ковтун Вячеслав Васильович