Центр Дистанційної Освіти ВНТУ (ЦДО) був створений у січні 2004 р., який донині успішно функціонує у напрямку розвитку навчально-методичної бази дистанційного навчання ВНТУ.
ЦДО ВНТУ виконує такі основні завдання:
- Координування розвитку дистанційної освіти у ВНТУ.
- Виконання технічної, методичної та інформаційної підтримки функціонування дистанційної освіти у ВНТУ.
- Забезпечення супроводження навчального процесу денної та заочної форми навчання дистанційними навчальними технологіями.
- Консультування викладацького складу з питань дистанційної освіти.
- Забезпечення стабільності роботи технічних і програмних засобів системи дистанційного навчання.
- Створення і адаптація необхідних програмних засобів і методичних розробок для дистанційного навчання.
- Налагодження і підтримання зв’язків з іншими установами, що ведуть діяльність у напрямку дистанційної освіти.
Протягом 2004-2018 рр. директором ЦДО ВНТУ був к.т.н., доцент каф. САКМІГ ФКСА Боцула М.П.
З 2007 року в ЦДО впроваджено порядок робіт, які забезпечені відповідною документацією і відповідними програмно-технічними засобами власної розробки.
З 2007 по 2017 рр. на ЦДО в якості платформи реалізації дистанційного навчання ВНТУ було обрано систему eLearning Server 4G від компанії ГіперМетод (Санкт-Петербург, РФ), відкритий програмний код якої дозволив адаптувати можливості СДН до вимог і потреб процесу навчання у ВНТУ та інтегрувати до неї власні розробки.
На ЦДО було реалізовано наступні напрямки роботи:
- Довгий час на Центрі активно працював власний сайт ЦДО ВНТУ, який забезпечував інформаціну підтримку навчання за дистанційними технологіями, а саме, було організовано супроводження новин, надання довідникової інформації, можливість користування файловим архівом та методичною літературою ЦДО ВНТУ та ін.
- Співробітниками ЦДО ВНТУ було забезпечено методичну підтримку, зокрема, надання консультацій, проведення навчальних семінарів, здіснено розробку десятків методичних вказівок, рекомендаційних інструкцій та статтей по створенню та впровадженню дистанційних курсів.
- На ЦДО впроваджена власна СУБД ЦДО для організації та проведення звітності виконання планів розробки навчальних курсів викладачами ВНТУ.
- Основою роботи було проведення технічної підтримки у вигляді розробки програмного забезпечення, організації та супроводження файлового архіву ПЗ, розробки та супроводження спеціалізованих ресурсів в INTERNET, організації та супроводження роботи віртуального навчального середовища та навчальної компютерної мережі. Зокрема, розроблено конструктор тестів "TestEditor" для eLServer і запущено систему тестування; відео-інтернетний комплекс дистанційного виконання лабораторних робіт ("ВІКДЛР"); впроваджено TutorPublisher -"технологію потрійної публікації" для підготовки методичних матеріалів для завантаження в СДН; використано конструктор електронних навчальних курсів "eAuthor" для впровадження в систему eLServer з можливістю запису дистанційного курсу на носій інформації; запущено систему вебінарів "BigBlueButton" для проведення відео-конференцій в режимі онлайн з можливістю завантаження та транслювання матеріалів, використання графічної дошки, проведення онлайн-чатів та ін.
З січня 2017 по вересень 2018 рр. на ЦДО була впроваджена українська платформа електронного навчання LMS Collaborator, одним із розробників якої є Боцула М.П. За період роботи в порталі було розроблено понад 45 навчальних курсів.
З 2013 року і донині в рамках програми підвищення кваліфікації викладачів університету під керівництвом завідувача науково-методичним відділом Громової Л.П. за участі співробітників ЦДО на Центрі діє "Семінар підвищення педагогічної майстерності". За час роботи Семінару було створено та впроваджено в навчальний процес понад 75 дистанційних курсів.
Завдяки безперервній роботі на ЦДО було налагоджено тісну співпрацю з навчально-викладацьким складом університету. Зокрема, спільними зусиллями за участі співробітників ЦДО та авторів курсу було створено матеріально-технічну та навчально-методичну базу дистанційного навчання ВНТУ.
Станом на вересень 2018 р. у ЦДО ВНТУ повністю функціонують на різних платформах 550 курсів.
У 2018 р. ЦДО ВНТУ очолив к.т.н., доцент каф. АІВТ ФКСА Паламарчук Є.А., керівник проекту "JetIQ".
Під керівництвом Є.А. Паламарчука ЦДО ВНТУ розпочало роботу в електронній системі JetIQ, що представляє собою єдину інтегровану клієнт-серверну навчальну систему, в якій реалізовані функції дистанційного та змішаного навчання і управління закладом вищої освіти (ЗВО).
З 2023 р. абревіатура ЦДО має також назву "Центр диджиталізації освіти".
Всю необхідну документацію, пов"язану з діяльністю ЦДО можна переглянути тут