НАУКОВА РОБОТА ТА МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Факультет будівництва, цивільної та екологічної інженерії має значний науковий потенціал. На факультеті працюють 10 докторів наук та понад 45 кандидатів наук. Степеневість нашого факультету перевищує 95%. За час існування факультету (раніше інституту) захищено 7 докторських дисертацій, 85 кандидатських дисертації, опубліковано понад 100 монографій.
 

НАУКОВІ НАПРЯМКИ ДОСЛІДЖЕНЬ

Кафедра Будівництва, міського господарства та архітектури

Наукові напрями досліджень
1. Інноваційні технології визначення напружено-деформованого стану системи будівля-фундамент-основа  та окремих  її елементів.
Науковий керівник  -      Моргун А.С., д.т.н., проф.
Виконавці:
Маєвська І.В., к.т.н., доц.;
Андрухов В.М., к.т.н., доц.;
Попов В.О., к.т.н., доц.;
Попович М.М. к.т.н., доц.;
Бікс Ю.С., к.т.н., доц.;
Блащук Н.В.; к.т.н., доц;
Меть І.М., к.т.н., доц.;
Шевченко І.І. , аспірант.
2. Вдосконалення існуючих та розробка нових будівельних матеріалів з підвищеними технічними та екологічними характеристиками.
Науковий керівник -       Швець В.В., к.т.н., доцент, зав. кафедри БМГА
Виконавці:
Ковальський В.П., к.т.н., доц.;
Очеретний В.П., к.т.н., доц.;
Лялюк О.Г., к.т.н., доц.;
Бондар А.В., к.т.н., ст. викл.;
Максименко М.А., к.т.н., ст. викл.;
Го Мінцзюнь, аспірант;
Слівінський В.В., аспірант;
Лялюк А.О., аспірант.

3. Техніко-економічний аналіз та розробка енергоефективних систем внутрішнього мікроклімату.
Науковий керівник - д.е.н., професор, академік АЕНУ, сертифікований інженер-проектувальник (категорія провідний інженер проектувальник),
енергоаудитор ДЖЕДЖУЛА В. В.
Розроблені наукові основи для проектного розрахунку енергоефективних систем вентиляції, кондиціювання, опалення, теплопостачання, комбінованих систем
в яких використовуються традиційні і альтернативні джерела енергії.
В межах накового напрямку опубліковано більше 200 наукових робіт, отримано 13 патентів на корисні моделі, опубліковано 3 навчальних посібника, 14 монографій
та 15 статей у журналах, що індексуються в наукометричних базах Scopus та/або Web of Science.
Під керівництвом проф. Джеджули В.В. та ним особисто розроблено більше 250 впроваджених проектів внутрішніх систем мікроклімату, проведено десятки енергоаудитів.    


4. Сучасні підходи реалізації організаційно-технологічних рішень в тепло-модернізації житлового фонду.
Науковий керівник -       Сердюк В.Р., д.т.н., проф.
Виконавці:
Христич О.В., к.т.н., доц.;
Бікс Ю.С., к.т.н., доц.;
Бауман К.В., к.т.н.;
Сердюк Т.В., к.е.н., доц.;
Лемешев М.С., к.т.н., доц.;
Франишина С.Ю., інж.

5. Перспективні напрямки просторового розвитку міського середовища.
Науковий керівник -       Дудар І.Н., д.т.н., проф.
Виконавці:
Кучеренко Л.В., к.т.н., доц.;
Риндюк С.В., к.т.н., доц.;

6. Сучасна проблематика теорії історії та практики архітектурі і містобудування Вінниччини.
Науковий керівник -       Смоляк В.В., к.а., доцент.
Виконавці:
Хороша О.І., к.а., ст. викл.;
Субін-Кожевнікова А.С., к.а., ст. викл.;

Кафедра Інженерних систем у будівництві

1. Синтез та аналіз й створення інноваційних енергозберігаючих процесів і технологій в галузі будівництва та цивільної інженерії для ефективного використання енергоресурсів. Науковий керівник - к.т.н., професор, академік Академії будівництва України, Заслужений працівник освіти України РАТУШНЯК Г. С.
Розроблені наукові основи синтезу та аналізу тепло-, ресурсо- та природозберігаючих систем, устаткування і пристроїв, створені фізичні та математичні моделі робочих процесів. В рамках наукового напрямку під керівництвом професора Ратушняка Г.С. захищено 5 кандидатських дисертацій, опубліковано понад 250 наукових праць, з них 10 монографій, 14 підручників та навчальних посібників з грифом МОН та 23 з грифом університету, 9 статей у журналах, що індексуються в науково-метричних базах Scopus та Web of Science, отримано понад 100 патентів та авторських свідоцтв на винаходи й корисну модель.

2.Моделювання та дослідження робочих процесів вібраційних та ударно-вібраційних технологічних машин з гідро- та пневматичним приводом. Науковий керівник к.т.н., доцент КОЦ І.В.
В НДЛ гідродинаміки ВНТУ розроблені принципові та конструктивні схеми вібраційних та ударно-вібраційних технологічних машин із гідро- і пневмоприодом, на підставі розроблених математичних моделей створені наукові основи для проектного розрахунку розробленого устаткування, проведено їх експериментальне дослідження в лабораторних та виробничих умовах. Отримані наукові результати та розроблене устаткування знайшли застосування в хімічній, гірничій, будівельній та інших галузях промисловості. В рамках наукового напрямку виконано 12 закінчених науково-дослідних роботи, підготовлено 1 кандидатську дисертацію, опубліковано понад 60 наукових праць, в тому числі 2 монографії, 1 підручник, 4 навчальних посібники, біля 120 патентів та авторських свідоцтв на винаходи.


Кафедра Теплоенергетики

Теплообмін та гідродинаміка полікомпонентних, поліфазних потоків і середовищ в елементах тепло- і біотехнологічного устаткування; аналіз та синтез тепло- і біотехнологічних систем, устаткування.
Керівник д.т.н., професор ТКАЧЕНКО С.Й.
Створені наукові основи розробки випарного обладнання та наукові основи термостабілізації систем біоконверсії. Результати досліджень впроваджені і впроваджуються в різних галузях виробництва (олійножирове виробництво, підприємства агропромислового комплексу тощо), надаються наукові консультації підприємцям і фермерам з питань анаеробної переробки органічних відходів сільськогосподарського виробництва. В рамках наукового напрямку виконано понад 50 науково-дослідних госпдоговірних та держбюджетних робіт, підготовлено 10 кандидатів наук, опубліковано понад 300 наукових праць, в тому числі 4 монографії, 1 підручник з "грифом" МОН, 20 навчальних посібників. Наукові дослідження здійснюються на рівні винаходів, яких понад 40.


Кафедра екології, хімії та технологій захисту довкілля 

Кафедра активно проводить наукові дослідження та співпрацює із закордонними університетами та іншими установами.
При кафедрі ЕХТЗД діє науково-дослідний інститут екологічного проектування та природоохоронних технологій (НДІ ЕППТ), основною метою якого є проведення наукових досліджень в галузі охорони довкілля,
розроблення екологічних технологій та ін. До складу НДІ входять 4 науково-дослідних лабораторії:

1. Науково-дослідна лабораторія екологічних вимірювань та геоінформаційних технологій захисту довкілля (НДЛ ЕВГТЗД)
2. Науково-дослідна лабораторія екологічного проектування та рециклінгових технологій (НДЛ ЕПРТ)
3. Науково-дослідна лабораторія спектрофотометрії природних середовищ (НДЛ СПС)
4. Науково-дослідна лабораторія технологічних процесів та синтезу напівпродуктів (НДЛ ТПСН)
Напрямки наукових досліджень

 

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Основними напрямками міжнародної діяльності факультету є: підготовка фахівців для зарубіжних країн; членство у міжнародних організаціях та співпраця з ними; співробітництво із зарубіжними навчальними закладами та установами; участь у міжнародних конференціях, олімпіадах, виставках.
Позитивна динаміка набору іноземних студентів, розвиток партнерських відносин з організаціями та установами різних країн є показниками ефективності міжнародної діяльності.
На сьогодні вчені факультету співпрацюють з такими міжнародними організаціями, навчальними закладами, фірмами різних країн Європи, Азії та США: з технічними університетами міст Яси (Румунія), Люблінським технічним університетом (Польща), Новим університетом Лісабону (Португалія), Бакинським державним університетом, а з університетами Португалії, Польщі та Болгарії діють договори «Про подвійний диплом», які дозволяють отримати нашим студентам дипломів європейського зразка технічних університетів Лісабону, Любліна та Софії, Лондонським міським університетом.
Вчені кафедри екології, хімії та технологій захисту довкілля співпрацюють з такими науковими установами: Віденський технічний університет (Австрія),  лабораторія оптики світлорозсіювання Дрезденський технічний університет (Німеччина), Ліверпульський університет Джона Мурса (Великобританія), Гірничий університет Вупперталю (Німеччина), Дослідницький центр Юліха (Німеччина), Міжнародне товариство оптичної техніки SPIE (США), Свентокшиська політехніка (м. Кельце, Польща), Університет Бєльско-Бяла (Польща) 
Технічний університет Варни (Болгарія), Міжнародна наукова експертна організація Swisscontact (Цюріх, Швейцарія), Манчестерський університет (Великобританія). 
Такі міжнародні зв'язки факультету посилюють профорієнтаційну роботу, підвищують рейтинг та впізнаваність нашого ВНЗ в Україні та світі.
Науковці нашого факультету є членами Всесвітнього товариства інженерів - енергоменеджерів (IEEE), Ради студентів технічних університетів Європи (BEST) та інших. Діє договір про співпрацю з Фондом підтримки будівельної галузі (Німеччина), який передбачає на початковому етапі проведення курсів лекцій та тренінгів для студентів 2-4 курсів з системи планування будівництва та її реалізації. Водночас набуло подальшого розвитку і безпосереднє співробітництво з представниками університетів різних країн в галузі освіти та науки. Протягом останніх років вчені факультету брали участь у роботі більш ніж 30 міжнародних науково-технічних конференцій, симпозіумів, форумів тощо. В цей період факультет організував та провів понад 10 міжнародних наукових конференцій, у роботі яких взяли участь понад 40 представників інших країн. Провідні науковці нашого факультету брали участь у міжнародних наукових заходах, що проводилися в Польщі, Румунії, Хорватії. Факультет забезпечує підготовку фахівців для Молдови, Колумбії, Узбекистану, Китаю, Іорданії та ін.

 

ДЕРЖБЮДЖЕТНА ТА ГОСПДОГОВІРНА ТЕМАТИКА

Багато років на факультеті над держбюджетними темами працював колектив під керівництвом професора Ткаченка С.Й.
На даний час держбютжетна тематика виконується на факультеті під керівництвом професора Петрука В.Г., професора Поливянчука А.П. 
Госпдоговірні науково-дослідні теми, що виконуються:
1. Дослідження будівельних матеріалів та конструкцій. Науковий керівник - к.т.н. Войцеховський О.В.

На даний час вченими кафедри Екології, хімії та технологій захисту довкілля виконуються наступні наукові роботи: 
3. Обґрунтування наукових засад оптимальних методів і засобів моніторингу та інтегрованого управління екологічною безпекою непридатних пестицидів та пестицидвмісних відходів
(Держбюджетна науково-дослідна робота (2021-2022 р.р.))

4. Поводження з небезпечними побутовими відходами в Австрії та Україні на прикладі побутових хімічних джерел струму (Міжнародний україно-австрійський проект (2019-2020 р.р.))
5. Розроблення заходів екологічної безпеки у сфері поводження з небезпечними відходами та дослідження їх впливу на водні об’єкти із використанням біосенсорних технологій 
(Держбюджетна науково-дослідна робота( 2018-2020 р.р))

У виконанні науково-дослідних тем і впровадженні їх результатів у виробництво брали участь всі науковці факультету.

АСПІРАНТУРА, ДОКТОРАНТУРА ТА СТУДЕНСЬКА НАУКА

На даний час на факультеті навчається 21 аспірант за такими спеціальностями.
144 - Теплоенергетика.
192 - Будівництво та цивільна інженерія.
Також на кафедрі Екології, хімії та технологій захисту довкілля начається 8 аспірантів. 
Кандидати технічних наук, доценти нашого факультету Степанов Д.В., Швець В.В. мають затверджені теми та активно працюють над докторськими дисертаціями.
Студенти нашого факультету активно займаються науковою діяльністю. На факультеті створене товариство студентів та аспірантів. Студенти перемагають у Всеукраїнських та міжнародних олімпіадах, конкурсах курсових та дипломних робіт, у всеукраїнських конкурсах студенських наукових робіт, в університетських конкурсах з енергозбереження тощо. За 2016-2022 роки за участі студентів опубліковано понад 25 статей, понад 15 патентів на корисну модель. Підготовка науковців проводиться під час навчання у магістратурі та аспірантурі.

КОНФЕРЕНЦІЇ ТА ПУБЛІКАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДОСЛІДЖЕНЬ

На базі нашого факультету відбуваються щорічні міжнародні науково-технічні конференції та щорічні конференції викладачів, студентів та співробітників університету.
В 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022 роках на базі нашого факультету проходили міжнародні науково-технічні конференції "Інноваційні технології в будівництві". А в 2011, 2013, 2015, 2017, 2019, 2021 роках проводилися міжнародні конференції з "Еенергоефективності в галузях економіки України". В конференції брали участь співробітники провідних наукових та навчальних закладів України НТУУ КПІ, КНУБА, НУХТ, НДЛБК тощо, а також науковці з Молдови, Німеччини, Румунії, країн Балтії та ін. країн.
За результатами обговорення доповідей на секціях конференцій найкращі результати наукових досліджень публікуються у наукових фахових виданнях, зареєстрованих у міжнародних наукометричних базах.
На базі факультету видається періодичний міжнародний науково-технічний фаховий журнал "Сучасні технології, матеріали та конструкції в будівництві", що входить в категорію "Б" з Переліку фахових видань України. Крім того результати наукових досліджень можуть бути опубліковані у виданнях нашого університету журналі "Вісник ВПІ" та електронному журналі "Наукові праці ВНТУ", які є фаховими науковими виданнями.