Інститут Конфуція – науково-навчальний заклад, яка здійснює популяризацію китайської мови та культури.

Головними завданнями Інститутів Конфуція є:
  • організація курсів китайської мови та культури;
  • проведення наукових конференцій присвячених Китаю;
  • популяризація мови та культури Китаю через різноманітні конкурси та публічні заходи;
  • проведення кваліфікаційного тесту з китайської мови (HSK);
  • підготовка та видання навчальної літератури з китайської мови;
  • студентські та викладацькі стажування в Китаї, консультування з питань освіти в Китайській народній республіці.

У жовтні 2019 року була підписана угода між Вінницьким національним технічним університетом і Штаб-квартирою Інституту Конфуція Ханьбань про створення Інституту Конфуція у ВНТУ. У грудні 2019 року була підписана партнерська угода про створення Інституту Конфуція Вінницького національного технічного університету з Технологічним університетом м. Ланьчжоу (реалізація Інституту Конфуція в певному зарубіжному університеті здійснюється через партнерство з одним з університетів КНР).

15 жовтня 2021 року відбулось відкриття Інституту Конфуція ВНТУ.