.png)
- Спеціальність - G7 - Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка
- Освітня програма - Інтелектуальні комп'ютерні системи управління
- Освітній ступінь – бакалавр
Короткий опис програми:
Робототехніка є основою постіндустріального суспільства і ланкою для переходу до вищого, інформаційного, рівня. Це підтверджує і прогрес у створенні нейрокомп'ютерних інтерфейсів. Саме навколо концепції «робот + комп’ютерна система + інтелектуальний інформаційний інтерфейс» сформована наша освітня програма. Ми навчаємо конструюванню та експлуатації роботів, проєктуванню та створенню комп'ютерних систем для їх контролю на основі сенсорних даних, а також розробці інтелектуальних інформаційних інтерфейсів для автоматизації типових задач та природної комунікації людини-оператора з цими технологічними конструктами. Відмітимо, що опановуючи професійні «кібер-фізичні» знання наші студенти отримують вагомий бонус: вивчають мови програмування (JavaScript, Java, Python, C#, .NET) та отримують досвід їх прикладного застосування в різних середовищах (Web, Mobile, Desktop), архітектурах (x64, ARM, x86), оточеннях (Net, Cloud, IoT & Distributed Systems), сервісах (Database, Security). Ці класичні знання і навички ми доповнюємо найсучаснішими «інтелектуальними» знаннями (Artificial Intelligence, Machine Learning, Fuzzy Logic). Тож не дивно, що наші випускники працюють не тільки на сучасних високотехнологічних виробництвах, а й в офісах ІТ компаній Вінниччини, України, світу.
Ліцензований обсяг прийому – 60; максимальний обсяг держзамовлення – 55 (станом на 2023 рік).
Переваги програми:
- Збалансованість навчального плану з орієнтацією на підготовку не вузького спеціаліста з автоматизації, а ерудованого ІТ-фахівця, обізнаного як з програмуванням, так і сучасними кібернетичними, інтелектуальними та інформаційними технологіями.
- Приділення уваги не тільки «хард-», а й «софт-» навичкам (Ви ж знаєте, що не володіючи англійською влаштуватись в престижній компанії не можливо?)
- Викладання професійно орієнтованих дисциплін професіоналами, які одночасно працюють на кафедрах АІІТ або КСУ і у провідних ІТ та високотехнологічних компаніях Вінниччини і України.
- Тісна співпраця з провідними ІТ та високотехнологічними компаніями у форматі безоплатних спеціалізованих курсів, за результатами яких найкращих студентів-відвідувачів запрошують на співбесіди.
- Відпрацьований механізм дуальної освіти (офіційне суміщення денної форми навчання з роботою в ІТ та та високотехнологічних компаніях).
- Сприяння студентам в отриманні індивідуальних стипендій Президента, Кабінету міністрів тощо.
- Сприяння потягу студентів до наукової роботи, яка відкриває можливості для участі в програмах студентської мобільності в рамках програми Європейського союзу ERASMUS+ (зокрема, напрацьовані контакти з ВНЗ Австрії, Польщі, Словаччини).
- Можливість безплатного навчання у Стартап школі «Sikorsky Challenge» м. Вінниці, а також розвитку, підтримки та фінансування власних інноваційних проектів.
- Постійний зворотний зв'язок з чинними ІТ та та високотехнологічними компаніями (зокрема ІнноВіннпром, ООО «Люстдорф», Майтек, ЕРАМ, GlobalLogic, Спільна справа, Onseo, Five Systems тощо) для осучаснення програми підготовки та пошуку додаткових мотиваторів для підвищення якості навчання студентів.
- Можливість створення власної траєкторії навчання шляхом вільного вибору 25% навчальних дисциплін за своїми вподобаннями з Бази даних дисциплін вільного вибору студента.
- Можливість відчути те саме незабутнє «студентське життя» – конкурси, квести, івенти, студентське самоврядування тощо.
Основні дисципліни фахової підготовки:
Основи робототехніки
Основи автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій
Основи інтелектуальних технологій
Комп'ютерні технології та програмування
Веб-технології
Комп'ютерна графіка
Електроніка та мікропроцесорна техніка
Теорія автоматичного управління
Обчислювальні методи
Інформаційно-комунікаційні технології в системах автоматизації
Технічні засоби автоматизації
Інформаційна безпека автоматизованих систем
Проєктування систем автоматизації
Системи управління базами даних
Комп'ютерні системи та мережі
Аналіз і моделювання систем
Програмні засоби систем автоматизації
Математичне програмування
Посади, які можуть обіймати випускники
Інженер з автоматизації: розробка, випробування та підтримка автоматизованих систем та процесів.
Інженер-програміст: розробка та програмування комп'ютерних систем для автоматизації виробництва та інших процесів.
Розробник програмного забезпечення: створення програмного забезпечення для керування автоматизованими системами та процесами.
Інженер з тестування: виконання тестів на якість та відповідність стандартам розроблених автоматизованих систем та процесів.
Інженер зі знанням сенсорних технологій: дослідження, розробка та впровадження технологій зі збору та аналізу даних з сенсорів.
Інженер зі штучного інтелекту: розробка та впровадження інтелектуальних систем управління процесами та аналізу даних.
Інженер з експлуатації роботів: програмування, тестування та сервіс роботів та робототехнічних систем.
Інженер-консультант з автоматизації: надання консультацій з автоматизації процесів та вибору обладнання для автоматизації.
Аналітик даних зі знанням автоматизації: аналіз та обробка даних з автоматизованих систем та процесів з метою виявлення та оптимізації ефективності.
Менеджер з автоматизації: керування проєктами з автоматизації та координація роботи інших інженерів та співробітників.
Установи-партнери
Кафедри АІІТ та КСУ мають довгу (з 1971 року) та славну історію підготовки як фахівців, так і науковців. Вихованці випускових кафедр не забувають свою Альма-матер і є нашими «агентами впливу» у відомих ІТ та науково-дослідних установах всього світу, зокрема:
- у провідних університетах США, Австрії, Польщі, Словаччини;
- у відомих світових ІТ та високотехнологічних корпораціях: ARNO GROUP, ECI Telecom, Texas Instruments, Siemens, IBM, Google, Facebook, Microsoft;
- у знаних ІТ та високотехнологічних компаніях, представлених у Подільському регіоні: ІнноВіннпром, ООО «Люстдорф», Майтек, ЕРАМ, GlobalLogic, Спільна справа, Onseo, Five Systems, Playtika, Win Interactive, Кварк консалтінг, Delphi, Айбекс тощо.
Докладніше