Фото

Протягом першого тижня квітня 2014 року студентка напряму підготовки «Програмна інженерія» Ксенія Івченко (ІнІТКІ) разом з трьома студентами ВНТУ Дмитром Лісовиком (ІнІТКІ), Дарією Воєділовою (ІнМ) та Артемом Морозовим (ІнІТКІ) представляла ВНТУ на Регіональних зборах організації BEST, організованих Локальною групою BEST Brasov, які відбулися у м. Брашов (Румунія) на базі Університету Трансильванії в Брашові.

Організатори зборів – студенти Університету Трансильванії в Брашові, члени міжнародної європейської студентської організації BEST (Board of European Students of Technology – Рада студентів технічних вузів Європи), представники локальної групи BEST Brasov. BEST – організація, яка допомагає студентам з усієї Європи обмінюватися досвідом, знаннями в технічній області, культурними досягненнями і цінностями своїх держав тощо. Організацією BEST об’єднано 33 країни (96 університетів) Європи, всі університети поділені по окремих регіонах, станом на сьогодні їх нараховують 11, кожний регіон має свою неофіційну назву. Проведення Регіональних зборів є одним з основних постійних заходів, організованих BEST. На збори було запрошено 45 учасників з країн Південно-Східного регіону Європи «Піратська бухта» («Pirate Bay»). Так званими учасниками- піратами цього регіону є студенти технічних ВУЗів таких міст: Вінниця (Україна), Запоріжжя (Україна), Салоніки (Греція), Брашов (Румунія), Бухарест (Румунія), Софія (Болгарія), Стамбул (Туреччина), Іспарта (Туреччина), Кишинів (Молдова). Всі вони студенти технічних університетів Європи.

Безымянный1

Крім учасників зборів та організаторів було запрошено представників міжнародного борду BEST, регіонального радника South-East Region (Regional Adviser) та тренерів із міжнародних комітетів BEST: EduCo (питання освіти в Європі), finTeam (комітет фандрейзингу), markeTeam (комітет маркетингу), EEC (комітет з питання про ведення міжнародних програм обміну студентами), ITC (комітет інформаційних технологій), TiGRO (комітет з навчання тренерів). У рамках зборів представники кожного університету виступили з доповідями про проведення заходів у локальних BEST групах за період з жовтня 2013 року по квітень 2014 року. Було проведено виступ з доповіддю на тему “Розвиток Локального осередку BEST у ВНТУ”. Проведено презентацію BEST-Vinnytsia з пропозицією проведення наступних регіональних зборів у ВНТУ. Протягом зборів було проведено низку тренінгів, організовано дискусії, виконано аналітичні та практичні завдання, які були запропоновані міжнародними тренерами. Крім того, учасники мали змогу відпочити від робочого процесу, знайомлячись з культурою Румунії та інших країн, з яких приїхали учасники зборів. На міжнародному вечері було гідно представлено Україну, її традиції, Вінницький національний технічний університет. Було надано рекламні матеріали для належного представлення нашого університету за кордоном.

Безымянный2

Студенти ВНТУ у центрі м. Брашова

У вільний час учасники відвідали історичний центр м. Брашов та замок Бран, відомий як «Замок графа Дракули», ознайомилися з культурою Трансільванії. Проживаючи у комфортному будинку за містом, учасники насолоджувались гірськими краєвидами, чистим повітрям та квітучою природою. Навіть мінлива погода не зіпсувала враження. За сніданками, обідами та вечерею учасники мали змогу познайомитись з румунською кухнею.

Безымянный3

Ксенія Івченко разом зі студентами ВНТУ на фоні Брашова

Усе спілкування та навчання відбувалось англійською мовою, що безсумнівно позитивно вплинуло на розмовні навички і знання мови

учасниками. Багато пригод, купа нових вражень та безцінні знання, отримані протягом перебування у Трансільванії!

опублік. Адміністратор