СТУДЕНТИ КАФЕДРИ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ - СЕРЕД ФІНАЛІСТІВ МІЖНАРОДНОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ІТ-ОЛІМПІАДИ «IT-UNIVERSE-2022»

У 2022 році відбувся дванадцятий сезон міжнародної студентської ІТ-олімпіади IT-Universe –  «IT-Universe-2022»
 Дванадцятий сезон  цієї олімпіади стартував 1 лютого 2022 року, а у травні було підбито підсумки її заочного етапу.
Серед переможців у різних конкурсах є студенти нашої кафедри:

у конкурсі «Адміністрування Linux»
          Лавров Вадим (кафедра ЗІ, гр.БС-21м)  -  2 місце.
          Коркошко Віктор (кафедра ЗІ, гр.БС-21м)

у конкурсі «Вирішення практичних задач із застосуванням штучного інтелекту»:
          Борусевич Артур (кафедра ЗІ, гр.БС-21м) - 3 місце
Розроблено технологію визначення операційної системи віддаленого вузла в мережі, використовуючи наявне підключення до мережі із хостом або файл трафіку сесії. Технологія дозволяє отримувати точні результати, використовуючи метод машинного навчання «дерево рішень».

у конкурсі «Кращий диплом з кібербезпеки»
         Коркошко Віктор (кафедра ЗІ, гр.БС-21м)  - 1 місце
Робота присвячена підвищенню практичних навичок фахівців з кібербезпеки в контексті пошуку та експлуатації різного роду вразливостей за рахунок створення спеціалізованої платформи для проведення змагань з кібербезпеки.
          команда Притули Андрія (кафедра ЗІ, гр.БС-21м) і Наумчака Дмитра (кафедра ЗІ, гр.БС-21м) - 2 місце
Команда розробила інформаційну технологію веб пасток для зловмисників. За допомогою сучасних програмних засобів було реалізовано розпізнавання SQL-ін’єкцій, XSS-атак, обходу директорій та атак грубої сили. Також реалізовано виявлення сканування портів, виявлення нових підключень по SSH та моніторинг файлової системи. Розроблено веб-сервер, на якому знаходиться пастка, яка дозволяє виявляти вразливості та фіксувати потенційні атаки.
Студентів до конкурсу готував доцент кафедри захисту інформації Леонід Куперштейн.

За сумарною кількістю балів збірна команда студентів ФІТКІ впевнено вивела Вінницький національний технічний університет на загальне 1 місце в рейтингу закладів вищої освіти – учасників міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2022».

ВНТУ з рейтингом 13 балів значно обігнав усі інші навчальні заклади (найближчий конкурент – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» набрав 7 балів).

Вітаємо наших студентів і їх керівника Куперштейна Леоніда Михайловича!

опублік. Каплун Валентина Аполінаріївна