8-9 листопада 2019 року у Києві на базі національного торговельно-економічного університету проходив третій форум фахівців з викладання англійської мови – 3rd Forum for ELT Professionals. Слоган заходу – "Реформування вищої освіти в Україні" (Reforming Higher Education in Ukraine). Форум уже втретє зорганізовує міжнародний освітній центр Dinternal Education спільно з видавництвом Pearson та London School of English.
У роботі форуму взяли участь європейські провідні фахівці з методики викладання англійської мови як іноземної, представники Британської ради та міністерства освіти і науки України. На пленарних засіданнях розглядалися не лише спеціальні лінгводидактичні проблеми професійного розвитку викладачів, змін до освітньої парадигми відповідно до викликів часу у нашому глобалізованому світі, а і питання організації ефективного вивчення англійської мови в університетах України.
Згідно з Концепцією МОН України, університети покликані стати осередками широкого вжитку англійської мови, яка стрімко набирає статусу lingua franca науки, освіти, передових технологій, бізнесу та розваг у сучасному світі. Міністерство вбачає нагальним завданням удосконалення не лише курсу англійської мови за професійним спрямуванням (ESP), а і впровадження викладання спеціальних дисциплін англійською для українських студентів (EMI–u) та організацію освітнього процесу для іноземних громадян (EMI–f) у відповідності до міжнародних стандартів.
Група викладачів кафедри іноземних мов знову взяла участь в роботі форуму, відвідала ряд майстер–класів, присвячених актуальним аспектам методики викладання англійської, як то удосконалення навичок академічного письма, аудіювання, ефективного читання, використання on-line ресурсів та платформ для тестування та оцінювання. Натхненні безліччю творчих ідей від вітчизняних та зарубіжних колег, прагнемо віддавати знання та уміння заради високих результатів та зростання студентів ВНТУ. Щиро сподіваємося, що це бажання взаємне, що студенти ВНТУ готові працювати, докладати зусиль заради розвитку своїх мовних компетентностей.

Ірина СТЕПАНОВА, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов ВНТУ,
Людмила ТУЛЬЧАК, старший викладач кафедри іноземних мов

опублік. Тульчак Людмила Володимирівна