• Біографічні дані: Доктор технічних наук, професор, професор кафедри комп`ютерних систем управління.
    • 1977 р. - Закінчила з відзнакою Вінницький національній політехнічний інститут за спеціальністю "Електронні обчислювальні машини".

    • 1984 р. - Аспірантура Вінницького національного політехнічного університету.

    • 1985 р. - Кандидат технічних наук за спеціальністю "Інформаційно-вимірювальні системи (в науці та промисловості)", тема кандидатської дисертації: «Декомпозиція задач в інформаційно-вимірювальних системах і вибір методів для їх рішення».

    • 1992 р. - Доцент кафедри комп`ютерних систем управління.

    • 2016 р. - Доктор технічних наук за спеціальністю "Математичне моделювання та обчислювальні методи”, тема докторської дисертації: «Методологічні основи створення математичних моделей розвитку розподілених виробничих систем».

    • 2017 р. - Професор кафедри комп`ютерних систем управління.
  • Науковий напрямок: Конструювання математичних моделей функціонування і розвитку виробничих систем, а саме:

    - Декомпозиційні методи в моделюванні і оптимізації на базі методології трирівневої – структурної, функціональної, редукційної декомпозиції.

    - Оптимізація функціонування і розвитку виробничих систем на базі методології оптимального агрегування.

    - Методи оцінки і мінімізації ризиків на базі імітаційного моделювання виробничої системи в активному оточенні інших виробників та користувачів.

    За результатами досліджень у вибраному напрямку опубліковано більше 220 наукових та навчально-методичних праць, в т.ч. 3 монографії, 7 навчальних посібників (6 навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України), 38 статей у фахових виданнях України, 29 публікацій у наукових виданнях зарубіжних країн, 20 публікацій, що включені до міжнародних наукометричних баз даних Scopus і Web of Science (WoS), 18 сертифікатів з питань реєстрації авторських прав на комп'ютерні програми в Державному департаменті інтелектуальної власності України, 115 тез доповідей. Кількість цитувань у Scopus - 74, в Google Academy - 590, індекс Хірша в Scopus -5, індекс Хірша в Google Academy - 15.
    ORCID ID: 0000-0002-5308-4872

     
  • Портфоліо: Результати наукових досліджень запроваджувались на підприємствах і організаціях згідно договорам.

    «КСК-Автоматизація»

    Розробка програмних модулів для комплексної оцінки ефективності інноваційних проектів: комплекс програмних модулів для оцінки інноваційних проектів. Ефект: зменшення ризиків інноваційних проектів.

    Основні результати, що впроваджено:- нові методи побудови еквівалентних оптимальних характеристик для довільних виробничих систем; - метод для задачі моделювання розвитку виробничої системи; - методика реалізації оптимального розподілу ресурсу в умовах суттєвої невизначеності.

    Ці методи і відповідні програми моделювання підвищують ефективність проектування тим, що дозволяють оперативно оцінювати наближення проектного варіанту до оптимального. Впровадження даних результатів дозволяє підвищити якість проектних розробок.

    ВАТ «Салют»

    Розробка системи підтримки рішень щодо планування багатопродуктового виробництва: комплекс програмно-методичного забезпечення завдань оптимального управління багатопродуктовим виробництвом, рекомендації щодо кредитної та цінової політики підприємства; ефект: зменшення втрат та ризиків виробництва, оптимізація кредитної та цінової політики.

    Основні результати, використані у ВАТ «Салют»: - методика наближеного вирішення варіаційного завдання розвитку виробничих систем, працездатна в умовах неповноти статистичних даних про виробництво та потреби ринку. Ефективність методики обумовлена ​​тим, що наближення конструюються з урахуванням фундаментальних законів для технологічних процесів; - методи локального управління процесами виробництва окремих продуктів у багатопродуктових виробничих системах, які об'єднують управління для умов спаду та підйому потреб у продуктах виробництва, а також в умовах зростання продуктивності виробництва.

    Ефект від використання підсистем підтримки рішень полягає у зменшенні ризиків від неоптимального та некоректного планування та отримання конкурентних переваг.

    ТОВ фірма «Радіо»

    Розробка програм для аналізу ефективності інвестиційних проектів: комплекс програм для аналізу проектів; ефект: підвищення ефективності прогнозів.

    Основні результати, що впроваджено: - нові методи побудови еквівалентних оптимальних характеристик для виробничих систем з довільними структурами зв’язків між елементами; - новий метод оптимізації процесу розвитку розподіленої виробничої системи на базі методів оптимального агрегування та принципу максимуму; - метод реалізації оптимального розподілу ресурсу при наявності невизначеностей.

    Ці методи і відповідні програми моделювання підвищують ефективність розподілених багатопродуктових виробничих систем тим, що дозволяють оперативно розраховувати розподіли ресурсів між елементами виробничої системи так, щоб макси-мізувати значення інтегрального критерію в кінці планового періоду.

    ТОВ «Агробіогаз»

    «Розробка системи підтримки прийняття рішень у проектуванні та будівництві біогазових систем, оптимізованих за сумарними витратами та надійністю»: комплекс програмно-методичного забезпечення завдань проектування та будівництва біогазових систем, оптимізованих за сумарними витратами та надійністю»; ефект: зменшення втрат та ризиків проектування, будівництва та функціонування біогазових систем.

    Основні результати, використані у ТОВ «Агробіогаз»: - методика наближеного вирішення варіаційного завдання розвитку виробничих систем, працездатна в умовах неповноти статистичних даних про виробництво та потреби ринку.

    Ефективність методики забезпечується тим, що у програмі для моделювання системи «виробники – продукти – користувачі» може бути відтворено поведінку кожного елемента кожного з класів (виробники, продукти, користувачі). Це дозволяє деякому виробнику оцінювати вплив інновацій на його становище серед інших виробників даного сегмента виробництва. Ефект від використання підсистем підтримки рішень полягає у зменшенні ризиків від неоптимального та некоректного планування та отримання конкурентних переваг.

    ЗАТ «Addeco» (Литва)

    «Розробка програмних модулів для аналізу ризиків на етапах будівництва, запуску та функціонування підприємств, що включають біореакторні установки»: програмно-методичне забезпечення для аналізу ризиків під час будівництва запуску та функціонування біореакторних систем.

    Новизна результатів науково-дослідної роботи: принципово нові, з урахуванням способу раціонального агрегування. Ефект: зменшення втрат та ризиків під час будівництва та функціонування біореакторних систем для переробки відходів підприємства.

    Основні результати, використані в ЗАТ «Addeco»: - методика та програми для моделювання процесів розвитку екологізованих технологічних систем, що дозволяють оперативно розраховувати оптимальні стратегії розвитку з урахуванням характеристик вартості, ефективності та надійності підсистем, що дозволяє отримати функції впливу характеристик будь-якої підсистеми на загальні показники ефективності та надійності.

    Эффект от использования подсистем поддержки решений заключается в уменьшении потерь и рисков.

    ТОВ «Пфаннер Бар»

    «Розробка програмних модулів для комплексної оцінки ефективності проектів розвитку виробництва»: програмні модулі для оцінки ефективності проектів розвитку виробництва по переробці фруктів і овочів. Ефект: підвищення ефективності проектів розвитку виробництва при заданому рівні ризиків.

    Основні результати, що впроваджено у ТОВ «Пфаннер Бар», є такі: - нові методи побудови еквівалентних оптимальних характеристик для довільних технологічних систем; - методика реалізації оптимального розподілу ресурсу в умовах суттєвої невизначеності.

    Ці методи і відповідні програми моделювання підвищують ефективність проектних розробок.

    Нагороджена подякою МОН України, почесною грамотою МОН України,  2 грамотами управління освіти і науки Вінницкої обласної державної адміністрації, грамотою за 2 місце в конкурсі на кращу навчальну літературу ВНТУ.

    Підготовлено та захищено 2 кандидатські дисертації, завершується робота над двома кандидатськими дисертаціями.
  • Публікацій у персональнoму репозиторії: 155
  • Контакти: Телефон +380 (0432) 59-82-22 Email : taisaborovska@vntu.edu.ua
  • Відвідувань персонального кабінету: 1796 раз., востаннє : 05.03.2023 22:01:56
  • Сайт : borovska.vk.vntu.edu.ua
  • Розклад занять::