Святкування інноваційності: урочисте нагородження фіналістів VIIІ сезону стартап школи ВНТУ

21 листопада у Вінницькому національному технічному університеті відбулося урочисте нагородження учасників фіналу VIII сезону стартап школи Вінницького відділення інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Ukraine”. Захід продемонстрував кульмінацію невтомної творчості та підприємницького завзяття, представивши вісім чудових проєктів, що відображають сутність інновацій та перспективного мислення.

Атмосфера була сповнена очікуванням та ентузіазмом, коли фіналісти, кожен з яких ще 12 днів тому представляв свій новаторський стартап, вийшли на центр аудиторії головного корпусу ВНТУ, щоб отримати заслужені винагороди перед захопленою студентською публікою. Проєкти цьогорічних фіналістів стартап школи охоплювали різноманітні галузі, і  кожен з них обіцяє трансформувати індустрію та формувати майбутнє.

Процедуру нагородження фіналістів проводили ректор ВНТУ, д-р техн. наук, професор, академік Транспортної академії України, Заслужений діяч науки і техніки України Віктор Біліченко та член Координаційної ради “Sikorsky Challenge Ukraine”, співорганізатор стартап школи “Sikorsky Challenge Vinnytsia” д-р техн. наук, професор Роман Квєтний.

Стартап Escadron підняв планку інновацій в оборонній сфері України на нову висоту, завдяки своїй наземній дистанційно керованій платформі, що обіцяє універсальність та ефективність у різних сферах застосування.



На фото: студент ВНТУ Михайло Бондарчук, СЕО Escadron

S.A.M. Backpack вирізняється тим, що являє собою електронний модуль, який перетворює звичайний рюкзак на розумний, технологічний аксесуар. Його інноваційні функції обіцяють зручність, функціональність і можливість підключення, що робить його обов'язковим для сучасного мандрівника.



На фото: студент ВНТУ Владислав Присяжний, СЕО S.A.M. Backpack

У сучасному швидкоплинному світі пошук внутрішнього спокою має першорядне значення, і RelaxMe, мобільний додаток для медитації, прагне задовольнити цю потребу. Розроблений спеціально для студентів та людей, які шукають спокою серед хаосу, цей додаток має на меті стати святилищем у вашій долоні.


На фото: студентка ВНТУ Ірина Осипенко, СЕО RelaxMe

Стартап 3D Eco Recycling запропонував будувати споруди з пластикових відходів, несучи у світ потужний месседж про екологічну свідомість.


На фото: команда стартапу 3D Eco Recycling на чолі з д-р техн. наук, проф. Василем Петруком

Стартап EcoWorker представив автоматизований ножичний підйомник, що приводиться в дію електричним двигуном.


На фото:  команда стартапу EcoWorker на чолі з викладачем ВНТУ Олегом Піонткевичем

Тим часом KO&KO представила послугу колективних закупівель, яка впорядковує процеси й сприяє співпраці у сфері закупівель.


На фото: представники команди стартапу KO&KO доценти ВНТУ Владислав Кабачій і Володимир Гармаш

Поєднання технологій і мистецтва було очевидним в Imagenator, мобільному додатку, що використовує можливості штучного інтелекту для створення захоплюючих зображень, що розпалюють творчість і уяву. Нарешті, компанія SolarInt представила міні-станцію, призначену для використання та концентрації сонячної енергії, пропонуючи рішення для сталого розвитку енергетики.


На фото: студентка кафедри КН ВНТУ Вероніка Ласавуц, СЕО SolarInt

Кожен проєкт стартап школи став свідченням відданості справі, винахідливості та стійкості підприємницького духу.

Церемонія не лише відзначила досягнення цих восьми фіналістів, але й ознаменувала початок їхньої подорожі до ширшого підприємницького простору. Окрім нагород та похвал, ці стартапи представляють авангард змін, який готовий змінити індустрію.

Стартап школа висловлює подяку за підтримку ректору ВНТУ, д-ру техн. наук, професору, академіку Транспортної академії України, Заслуженому діячу науки і техніки України Віктору Біліченку та проректору з наукової роботи, д-ру екон. наук, професору, академіку Академії економічних наук України Ірині Єпіфановій.

Усі вісім років існування стартап школи постійними спонсорами Вінницького відділення Sikorsky challenge виступали ізраїльська інвестиційна компанія TransfoSoft, СЕО Давид Ар’є та вінницька компанія “Спільна справа”. Давид Ар’є — спадковий вінничанин, випускник ВНТУ 1977 року, спонсорує та бере участь у роботі інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Україна” 9 років. Працює в hightech-галузі в Ізраїлі з 1999 року. Давид брав участь у реалізації кількох світових стартапів, створив відому ізраїльську інвестиційну компанію TransfoTech. Однією з останніх стартап-ідей Давида Ар’є є сучасна глобальна система освіти Unispher, яка розпочинає пілотні проєкти в Україні, зокрема і у ВНТУ. Вінницька ІТ-компанія “Спільна справа”, утворена на початку 90-х років викладачами та співробітниками ВНТУ, який у ті роки був інкубатором цілої низки високотехнологічних компаній, що сьогодні займають помітні позиції на ринку високих технологій. В компанії близько 20 років діє філія кафедри АІІТ ВНТУ, через яку пройшло багато знаних сьогодні ІТ фахівців.

VIII сезон Sikorsky Challenge Ukraine у Вінницькому національному технічному університеті став не просто подією, а свідченням сили інновацій, співпраці та непохитного прагнення перетворити далекоглядні ідеї на відчутну реальність. Стартапи стають маяками натхнення, уособлюючи безмежні можливості, які чекають на тих, хто наважується мріяти та діяти відповідно до своїх задумів.

 

За інформацією очільника стартап школи Sikorsky Challenge м. Вінниці,
к. т. н., доц. кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Сергія Барабана

опублік. Адміністратор