Від наземного безпілотника до розумного рюкзака -  у ВНТУ завершився VIII сезон стартап школи!

9 листопада відбулася кульмінація VIII сезону стартап школи Sikorsky Challenge на базі Вінницького національного технічного університету, що ознаменувало собою захоплюючий пік інноваційної подорожі для цьогорічних учасників. Фінал сезону 2023 року вмістив у собі відданість справі, багатогранність, творчість і підприємницький дух команд-учасниць. Протягом всієї програми навчання амбітні майбутні підприємці удосконалювали свої навички, розв'язували проблеми та розробляли новаторські проєкти, спрямовані на сприяння технологічному та економічному прогресу України.

Завершальна подія показала різноманітний і різноплановий характер стартапів, кожен з яких представляв свої унікальні розв'язання сучасних проблем. Поки підприємницька екосистема успішно розвивається у Вінницькому національному технічному університеті, раз на рік лідери галузі, інвестори та наставники збираються, щоб побачити плоди наполегливої праці та рішучості стартап-команд. Атмосфера сповнена очікуванням, оскільки команди змагаються за визнання, підтримку і можливість зробити вплив на ландшафт стартапів.

Вінницьке відділення Інноваційної екосистеми "Sikorsky Challenge Україна" перетворилося на динамічну платформу, яка сприяє інноваціям і співпраці між студентами, дослідниками, професіоналами галузі та інвесторами. Фінал VIII сезону став святом винахідливості, стійкості та трансформаційної сили підприємництва.

Розпочався ж сезон 2023 року стартап школи Sikorsky challenge м. Вінниця з офіційного відкриття 19 квітня на базі Вінницького національного технічного університету. Відкриття відбувалося за участі всіх сторін в онлайн форматі. Приємно відзначити, що цьогоріч через навчання у стартап школі пройшло аж 85 учасників, переважна кількість з яких, це студенти вузів.

Місією Вінницького відділення Інноваційної екосистеми "Sikorsky Challenge Україна" є створення сприятливих умов розвитку фахівців з інноваційного підприємництва через менторство, навчання, фінансову та експертну підтримку. Усі вісім років існування постійними спонсорами Вінницького відділення Sikorsky challenge виступали ізраїльська інвестиційна компанія TransfoSoft, СЕО Давид Ар’є та вінницька компанія “Спільна справа”.

За час навчання у стартап школі у 2023 році було підготовлено 10 стартап проєктів. Серед цих 10 проєктів конкурсною комісією було обрано 4 стартап-проєкти для участі в фіналі у Києві. Підготовка пітчингів та презентацій цього року не припинялася, навіть під час літніх канікул фахівець з інноваційного підприємництва Ігор Пеер та очільник стартап школи, доцент кафедри КН ВНТУ Сергій Барабан проводили заняття з командами стартап-проєктів.

З 24-27 жовтня 2023 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського в Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського пройшов ХІІ Фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2023». Вінницьке відділення Інноваційної екосистеми "Sikorsky Challenge Україна" було представлено двома стендовими доповідями:

Наземна дистанційно керована платформа Escadron, що є особливим підвидом безпілотних апаратів, СЕО Михайло Бондарчук. Фото стенду:   



S.A.M. backpack – це нове бачення на комфорт у використанні рюкзаків, СЕО Владислав Присяжний. Фото стенду:


Відеопрезентація S.A.M. backpack на Київському Фестивалі.

Фінал VIIІ сезону стартап школи Вінницького відділення Інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Ukraine” при ВНТУ складався з трьох основних етапів: офіційного відкриття, пітчингу команд стартап-проєктів, підбиття підсумків змагання. Онлайн під’єдналися адміністрація ВНТУ, учасники змагань, представники компаній-спонсорів, а також запрошені гості із Вінницької міської ради та Всеукраїнської інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Україна” (Київ). Розпочалося відкриття з хвилини мовчання за загиблими в Україні. Модерував відкриття фіналу Вінницької стартап школи один із її засновників, постійний голова журі, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, д-р техн. наук, професор Роман Квєтний.

З вітальним словом до учасників звернувся ректор ВНТУ, академік транспортної академії України, д-р техн. наук, професор Віктор Біліченко, який відзначив зокрема, що парадигма післявоєнної відбудови України повинна ґрунтуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій та розробок у всіх сферах безпеки, оборони та економіки країни. Адміністрація ВНТУ і надалі буде всіляко підтримувати інновації та бізнес-ініціативи як наших студентів, так і всіх охочих, адже слухачем стартап школи може стати кожен, незалежно від віку.

Далі вітальне слово українською мовою виголосив представник головного спонсора – СЕО ізраїльської інвестиційної компанії TransfoSoft Давид Ар’є (Ізраїль), який побажав успіхів учасникам у проєктах стартап школи і щоб вони застосували отримані під час навчання знання у всіх сферах життя, а особливо при побудові нової України.

Давид Ар’є — спадковий вінничанин, випускник ВНТУ 1977 року, спонсорує та бере участь у роботі інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Україна” 9 років, а Вінницького відділення – всі роки його існування, починаючи з 2016 року. Працює в hightech-галузі в Ізраїлі з 1999 року. Давид брав участь у реалізації кількох світових стартапів, створив відому ізраїльську інвестиційну компанію TransfoTech. Однією з останніх стартап-ідей Давида Ар’є є сучасна глобальна система освіти Unispher, яка розпочинає пілотні проєкти в Україні.

Далі вітальні слова до усіх учасників виголосили:

- очільниця Всеукраїнської Інноваційної екосистеми "Sikorsky Challenge Україна" Інна Малюкова;

- директор Департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко;

- технічний директор ІТ-компанії «Спільна справа», яка є постійним спонсором Вінницької стартап-школи, Володимир Коцюбинський.

Вінницька ІТ-компанія “Спільна справа”, утворена на початку 90-х років викладачами та співробітниками ВНТУ, який у ті роки був інкубатором цілої низки високотехнологічних компаній, що сьогодні займають помітні позиції на ринку високих технологій. В компанії близько 20 років діє філія кафедри АІІТ ВНТУ, через яку пройшло багато знаних сьогодні ІТ фахівців.

Вперше до складу журі увійшла проректор з наукової роботи ВНТУ, д-р екон. наук, професор Ірина Єпіфанова.

Після офіційного відкриття фіналу VIIІ сезону Вінницької стартап школи були пітчинги команд, які цьогоріч було представлено вісьмома стартап-проєктами: S.A.M. backpack – модуль, що робить рюкзак розумним; RelaxMe – мобільний додаток для медитації, розроблений для студентів та всіх, хто шукає внутрішній спокій; EcoWorker – автоматизований ножичний підйомник на основі електричного перевізника; Escadron – наземна дистанційно керована платформа; 3D Eco Recycling – будівництво з відходів; KO&KO – сервіс колективних закупівель; Imagenator – мобільний додаток для генерування зображень на основі штучного інтелекту; SolarInt – міні-станція концентрації сонячної енергії.

Кожен стартап-проєкт має власну вебсторінку на сайті Вінницького відділення Інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Ukraine” при ВНТУ.

Переможцями фіналу VIIІ сезону Вінницької стартап школи стали:

Escadron, СЕО проєктуМихайло Бондарчук. Ідея проєкту: зважаючи на функціональні особливості може мати широку специфіку застосування в оборонній сфері, фактично замінюючи основні функції військових та доповнюючи можливості в плані ефективності виконання бойових завдань. Основними пріоритетними завданнями використання платформи є: транспортування вантажу (БК) на позицію, вивезення поранених з поля бою, наземний камікадзе; другорядними: дистанційний пункт спостереження, використання платформи для встановлення ретранслятора; надалі можна поглибити концепцію під конкретну задачу, наприклад застосування з бойовим модулем (туреллю) або георадаром для виявлення вибухонебезпечних предметів.

Стартап-проєкт Escadron став переможцем і отримав номінацію “Краща ідея стартапу” фіналу VIII сезону Вінницької стартап школи. Проєкт Escadron отримав 30 000 грн на подальший розвиток.

S.A.M. backpack, СЕО проєкту Владислав Присяжний. Ідея проєкту: це нове бачення на комфорт у використанні рюкзаків. Основна цільова аудиторія – студенти, школярі та активні мандрівники, проте підійде всім хто користується рюкзаками повсякденно. Для Вас команда розробила підсвітку в середині рюкзака з можливістю налаштування вмикання при відкритті та в залежності від години дня, визначення наявності потрапляння води та вимір ваги й сигналізацію про спробу несанкціоноване втручання в середину рюкзака.

Стартап-проєкт S.A.M. backpack зайняв II місце фіналу VIІI сезону Вінницької стартап школи та отримав 20 000 грн на подальший розвиток.

Imagenator, СЕО проєкту Єгор Кириленко. Ідея проєкту: мобільний додаток для генерації зображень, на основі штучного інтелекту.

Стартап-проєкт Imagenator посів III місце фіналу VIIІ сезону Вінницької стартап школи та отримав 10 000 грн на подальший розвиток.

Усі інші команди-учасники фіналу VIIІ сезону стартап школи Вінницького відділення Інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Ukraine” при ВНТУ, що не зайняли призових місць, отримали заохочувальні гранти у розмірі 5 000 грн для подальшого розвитку проєктів.

Щиро вітаємо всіх учасників Фіналу інноваційних проєктів від Вінницького відділення Інноваційної екосистеми "Sikorsky Challenge Україна"! Бажаємо усім нам мирного неба над головою! Приєднуйтесь до нас на наступний сезон навчання стартап школи, щоб сформувати майбутнє технологій і бізнесу в Україні та за її межами!
 

За інформацією очільника стартап школи Sikorsky Challenge м. Вінниці, канд. техн. наук, доц. кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Сергія Барабана

опублік. Адміністратор